5. kolejka A Lyga: FK Panevėžys - FK Riteriai 1-2 (0-0)

W meczu 5. kolejki litewskiej A Lyga, który rozegrany został 7 kwietnia, drużyna FK Panevėžys przegrała z FK Trakai 1-2 (0-0). Mecz na Panevėžio futbolo akademijos stadionas obejrzało 690 widzów.

5. kolejka Litwa - A Lyga
2019-04-07 16:00 | Stadion: Panevėžio futbolo akademijos stadionas | Widzów: 690 | Arbiter: M. Jackus
A. Gurenko 55'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Trakai w 24. minucie spotkania, gdy Terem Moffi strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 0-1.

Na drugą połowę jedenastka FK Panevėžys wyszła w zmienionym składzie, za Sigitasa Urbysa wszedł Tadas Eliosius.

Zespół FK Panevėžys ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 55. minucie wynik na 0-2 podwyższył Artsem Hurenka.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie wynik ustalił Tadas Eliosius.

W 69. minucie Rokas Filipavicius został zastąpiony przez Dovydasa Virkšasa. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Valdemarasowi Borovskisowi z FK Trakai. Była to 71. minuta pojedynku. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie FK Panevėžys doszło do zmiany. Edvardas Tamulevicius wszedł za Pauliusa Januszauskasa.

W 78. minucie Artsem Hurenka został zmieniony przez Mindaugasa Grigaravičiusa, co miało wzmocnić jedenastkę FK Trakai. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rafaela Ledesmę na Sebastiána Vásqueza. Niedługo później trener FK Trakai postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Terema Moffiego wszedł Aleksandras Levšinas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Drużynie FK Panevėžys zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu FK Trakai.

Artem Gurenko  55′ 78′
46′ Sigitas Urbys
Valentin Jeriomenko
Ernestas Veliulis
Ernestas Stočkūnas
Tautvydas Eliosius
Lajo Menene Traore
76′ Paulius Januszauskas
Donatas Kazlauskas
79′ Rafael Pompeo Rodrigues Ledesma
Terem Igobor Moffi  24′ 90′
Szarenas Jureviczius
Vincentas Šarkauskas
Titas Aukštuolis
Aleksandras Levšinas90′
46′  57′ Tadas Eliosius
Rokas Masenzovas
76′ Edvardas Tamulevicius
Mindaugas Grigaravičius78′
79′ Sebastián Vásquez Gamboa
Lukas Jakavičius

Matas Ramanauskas

Dovydas Virkšas69′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FK Trakai pokazał jedną żółtą.