5. kolejka A Lyga: FC Stumbras - FK Kauno Žalgiris 0-1 (0-0)

W meczu 5. kolejki litewskiej A Lyga, który rozegrany został 6 kwietnia, zespół FC Stumbras przegrał z Kauno Žalgiris 0-1 (0-0). Mecz na Nacionalinės futbolo akademijos stadionas w Kownie obejrzało 500 widzów.

5. kolejka Litwa - A Lyga
2019-04-06 16:00 | Stadion: Nacionalinės futbolo akademijos stadionas | Widzów: 500 | Arbiter: D. Rumšas
FC Stumbras
FK Kauno Žalgiris
0
1
João Figueiredo 56'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół FC Stumbras wygrał aż dziewięć razy, zremisował sześć, a przegrał tylko pięć.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie Dominykas Galkevicius zastąpił Daniela Romanovskiego.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 54. minucie arbiter ukarał kartkami Rodriga Josviakiego, Matheusa z FC Stumbras.

Jedyną bramkę z karnego zdobył João Figueiredo dla jedenastki Kauno Žalgiris. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 58. minucie w zespole Kauno Žalgiris doszło do zmiany. Renato wszedł za Benasa Anisasa. W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucasa Villelę z FC Stumbras, a w 61. minucie Linasa Pilibaitisa z drużyny przeciwnej. Trener FC Stumbras postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Levana Matcharashvilego i na pole gry wprowadził napastnika Alsénya Baha, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 78. minucie Deividas Šešplaukis został zmieniony przez Edvinasa Kloniūnasa, co miało wzmocnić zespół Kauno Žalgiris. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mateusa Júniora na Yehora Kondratiuka. W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yurego Bushmana z Kauno Žalgiris, a w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku Alsénya Baha z drużyny przeciwnej.

FC Stumbras
54′ Rodrigo Martins Josviaki
Deividas Mikelionis
54′ Matheus Bissi da Silva
Yurii Bushman89′
70′ Levan Matcharashvili
Martynas Dapkus
87′ Mateus Santos Gama
Dominykas Galkevicius18′
Gavi Thompson
Linas Pilibaitis61′
António João Belo Andrade
João Vitor Brandão Figueiredo  56′ (k.)
60′ Lucas Villela Rezende
Edvinas Kloniūnas78′
87′ Ehor Kondratyuk
Daniel Romanovskij18′
Denys Pidruchnyi
Rokas Krušnauskas
70′ 90′ Alsény Bah
Renato Matos da Silva58′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy FC Stumbras dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka FC Stumbras w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Natomiast drużyna Kauno Žalgiris wykorzystała wszystkie zmiany.