• 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

Zwycięstwo Marsylii przy pustych trybunach. Arkadiusz Milik bez gola

Na zakończenie 15. kolejki Ligue 1, Olympique Marsylia pokonała Troyes 1-0. Zwycięskiego gola strzelił Pol Lirola. Arkadiusz Milik grał do 82. minuty.

Pol Lirola 74'

Mecz odbył się przy pustych trybunach. To pokłosie ostatnich zamieszek na trybunach we Francji, także w spotkaniach udziałem Marsylii.

Kibice jednak nie musieli żałować, że nie zobaczyli spotkania z poziomu trybun. Nie bardzo bowiem było co oglądać. Wolne tempo, ostra gra, cztery żółte kartki, zero goli - tak wyglądała pierwsza połowa.

Arkadiusz Milik rozruszał defensywę rywali

Na początku drugiej było podobnie. Po godzinie gry gospodarze chyba oswoili się z brakiem dopingu i ciszą na własnym stadionie i zaczęli stwarzać groźne sytuacje. Dwie dobre szanse miał Arkadiusz Milik.

W 62. minucie Polak znalazł lukę w defensywie rywali, dostał podanie na wolne pole i uderzył sprzed pola karnego. Bramkarz jednak odbił piłkę.

10 minut później Gauthier Gallon ponownie był górą w pojedynku z Milikiem. Tym razem obronił strzał głową polskiego napastnika.

Pol Lirola zapewnił Marsylii zwycięstwo

W kolejnej sytuacji golkiper gości został już pokonany, choć nie przez Milika. Dimitri Payet "obsłużył" pięknym, prostopadłym podaniem Pola Lirolę, a ten wykorzystał sytuację sam na sam.

Do końca już niewiele się działo. W efekcie Marsylia utrzymała korzystny wynik.

Po tym zwycięstwie podopieczni Jorge Sampaoliego awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Ma 26 punktów. Traci 14 do prowadzącego Paris Saint-Germain, ale tylko dwa, do wicelidera, którym jest Rennes.

Jimmy Giraudon
 74′ 86′ Pol Mikel Lirola Kosok
N'Guessan Rominigue Kouamé75′
69′ Konrad De La Fuente
Gerson Leal Rodrigues Gouveia59′
Dimitri Payet
Mama Samba Baldé76′
16′ Pape Alassane Gueye
Florian Tardieu17′
82′ Arkadiusz Milik
Xavier Chavalerin75′
82′ Gerson Santos da Silva
Tristan Dingomé76′
69′ Cheikh Ahmadou Bamba Mbacke Dieng
Renaud Ripart79′
86′ Luis Henrique Tomaz de Lima