Reklama

Reklama

Zdobywca Złotej Piłki broni Arkadiusza Milika. Wskazał główny problem

Ostatnie miesiące nie są udane dla Arkadiusza Milika. Polak nie może odnaleźć się w Olympique Marsylia i jest otwarcie za to krytykowany. Jean-Pierre Papin, legendarny snajper i zdobywca Złotej Piłki w 1991 roku, wziął 27-latka w obronę.

Arkadiusz Milik miał być rozwiązaniem problemów OM w ofensywie. Polak notuje jednak kolejne przeciętne występy dla ekipy z Prowansji. W tym sezonie Ligue 1 zdobył zaledwie jedną bramkę w jedenastu meczach. To dorobek znacznie poniżej oczekiwań sztabu szkoleniowego i kibiców.

Arkadiusz Milik w ogniu krytyki

We francuskich mediach postawa Milika jest szeroko komentowana. Pojawia się coraz więcej krytycznych głosów pod adresem reprezentanta Polski. "Środkowy napastnik OM rozczarowuje w tym sezonie. Sampaoli szuka rozwiązania, a przyszłość Polaka budzi wiele pytań" - napisał dziennik "L’Equipe".

Milik znalazł się pod ostrzałem, ale może liczyć na wsparcie legendy OM. Jean-Pierre Papin, który w 1991 roku zdobył Złotą Piłkę, twierdzi, że wina nie leży po stronie Polaka. Problem stanowi system gry stosowany przez trenera Jorge Sampaolego.

Reklama

Zdobywca Złotej Piłki broni polskiego napastnika

- Kiedy masz takiego napastnika, powinieneś grać na niego. W tej chwili problemem jest to, że gra Marsylii opiera się na posiadaniu piłki, czasami aż do przesady. Piłka wędruje na jedną stronę, potem na drugą i wraca z powrotem. Obrona rywali znacznie łatwiej sobie radzi, gdy Milik regularnie staje tyłem do bramki - ocenił Francuz dla "L’Equipe".

CZYTAJ TAKŻE: ARKADIUSZ MILIK I KRZYSZTOF PIĄTEK W JEDNYM KLUBIE? ZASKAKUJĄCE WIEŚCI!

- To frustrujące dla fanów, dla nas, więc wyobraź sobie, jak bardzo jest to frustrujące dla niego. Był kontuzjowany, opuścił EURO. Nie mógł od razu być gotowy w 100 procentach, ale teraz wygląda dobrze pod względem fizycznym. Powinniśmy bardziej dostosować się do  graczy takich jak Milik. On jest znacznie lepszy, gdy drużyna szybko rusza do ataku - zakończył Papin.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy