Reklama

Reklama

Tabela gr. E "Polskiej" :
  • 1. Hiszpania (0 pkt.)
  • 2. Polska (0 pkt.)
  • 3. Słowacja (0 pkt.)
  • 4. Szwecja (0 pkt.)

Wypadek na stadionie w Amiens. Wzrósł bilans rannych

Wzrósł bilans rannych wskutek zawalenia się barierki na stadionie w Amiens podczas sobotniego meczu z Lille we francuskiej Ligue 1. Jak poinformowały tamtejsze służby medyczne, poszkodowanych zostało 29 osób. Pięć z nich ma poważne obrażenia.

Do incydentu doszło w 16. minucie spotkania. Wówczas bramkę na 1-0 dla gości uzyskał Fode Ballo-Toure, a kibice Lille w geście radości pobiegli do przedniej części sektora, napierając na barierę. Ta nie wytrzymała i wiele osób spadło z trybuny o wysokości ok. 1,7 m.

Większość z nich o własnych siłach wróciła na swoje miejsca, ale niewielka grupa osób została poważniej ranna. Doszło do obrażeń kończyn i klatki piersiowej, niektórzy zostali wyniesieni ze stadionu na noszach.

"To się stało w jednej chwili. Nie wiem nawet kto strzelił gola. Ktoś mnie przewrócił, potem żadnego dźwięku, żadnego obrazu" - opowiadał Georges Penel, 21-letni kibic drużyny z Lille, który miał obrażenia nóg i pleców.

Reklama

Służby medyczne od razu udzieliły pomocy poszkodowanym. Po około 40 minutach organizatorzy poinformowali, że w sobotę mecz nie będzie dokończony. Kibice opuścili stadion spokojnie i bez paniki.

Jak poinformował prokurator Alexandre de Bosschere z Amiens, wszczęto śledztwo dotyczące wypadku. Otwarty w 1999 roku stadion Licorne jest w trakcie rozbudowy, która ma potrwać cały sezon. Obecnie na trybunach może się pomieścić tylko 12 tys. osób.

Dowiedz się więcej na temat: Ligue 1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje