Reklama

Reklama

UEFA znosi kary, PSG idzie na zakupy

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zniosła kary nałożone na Paris Saint-Germain za złamanie zasad finansowego fair play. Mistrzowie Francji mogą więc znowu dokonywać dużych transferów.

Klub został dotkliwie ukarany przez UEFA w maju 2014 roku. Przede wszystkim ograniczono jego kadrę, którą mógł zgłosić do Ligi Mistrzów do zaledwie 21 zawodników. Ponadto budżet na transfery nie mógł przekroczyć 60 milionów euro.

Teraz te ograniczenia zostają zniesione. Oznacza to, że PSG, które od 2011 roku należy do katarskiego Qatar Investment Authority, dzięki czemu nie narzeka na brak środków finansowych, nie musi już liczyć każdego euro przy zakupie piłkarzy, a jego kadra w Champions League zwiększy się do 25 piłkarzy.

Tym samym poważnie włączy się do walki na transferowym rynku.

Reklama

Z PSG łączony jest Paul Pogba, 22-letni pomocnik Juventusu Turyn, za którego trzeba będzie zapłacić może nawet w granicach 100 milionów euro.

Ponadto Francuzi interesują się też Angelem di Marią, o którego starali się już przed rokiem, ale wtedy, głównie przez ograniczenia związane z finansowym fair play, przegrali walkę z Manchesterem United.

PSG jest hegemonem na domowym rynku. W minionym sezonie wygrało we Francji wszystkie trofea.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL