• 6 .OGC Nice (6 pkt.)
  • 7 .RC Lens (6 pkt.)
  • 8 .Olympique Marsylia (6 pkt.)

Udany debiut Grosickiego w Stade Rennes

Kamil Grosicki zadebiutował w niedzielę w barwach Stade Rennes, do którego trafił w środę z tureckiego Sivassporu. 25-letni skrzydłowy wystąpił w wygranym przez jego zespół u siebie 2-0 meczu z Olympique Lyon w 23. kolejce ligi francuskiej.

Grosicki pojawił się na murawie w 63. minucie, zmieniając Paula-Georgesa Ntepa de Madibę. Jego zespół prowadził wtedy 1-0, po golu Cedrica Hountondji w 22. minucie.

Polak miał udział przy drugiej bramce dla Rennes. W 66. minucie szarpnął skrzydłem, podał piłkę do Abdoulaye Doucoure'a, a ten odegrał ją do Szweda Oli Toivonena, który podwyższył wynik na 2-0.

Grosicki podpisał ze Stade Rennes trzyipółletni kontrakt. Trafił do Francji po trzech latach gry w Sivassporze. Wcześniej występował m.in. w Jagiellonii Białystok. W reprezentacji narodowej rozegrał 22 spotkania.

Po 23 kolejkach Rennes plasuje się na 15. miejscu w tabeli Ligue 1. Nad strefą spadkową ma dziewięć punktów przewagi.

Dziewiąta lokatę zajmuje Reims, w którym występuje Grzegorz Krychowiak. Jego zespół w 23. kolejce przegrał u siebie 2-4 z Montpellier HSC. Polak grał do 56. minuty. W pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Ligue 1: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Dowiedz się więcej na temat: Kamil Grosicki | Stade Rennes | Ligue 1