Troyes AC - Toulouse Football Club 0-3 (0-1). Liga - 2. kolejka

W meczu 2. kolejki Ligue 1, który rozegrany został 14 sierpnia, zespół Troyes AC przegrał z Toulouse' 0-3 (0-1). Pojedynek odbył się na Stade de l'Aube.

W  meczu 2. kolejki  Ligue 1, który rozegrany został 14 sierpnia, zespół Troyes AC przegrał  z Toulouse'  0-3 (0-1). Pojedynek odbył się na Stade de l'Aube.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Toulouse' wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach drużyna Toulouse' próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 30. minucie kartkę dostał Thijs Dallinga z Toulouse'.

W 36. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Troyes AC Yasser Larouci. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Kouame N'Guessan, piłkarz Troyes AC.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Toulouse'.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Toulouse' w 54. minucie spotkania, gdy Rafael Ratao strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystował Zakaria Aboukhlal.

W 59. minucie Xavier Chavalerin został zastąpiony przez Ike'a Ugbo. Między 59. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Troyes AC: Xavier Chavalerin, Xavier Chavalerin, Andreas Bruus, Yoann Salmier, na ich miejsce weszli: Kyliane Dong, Adil Rami, Thierno Balde, Wilson Odobert. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Thijsa Dallingi, Rafaela Ratao, Rafaela Ratao zajęli: Rhys Healey, Denis Genreau, Ado Onaiwu. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Florianowi Tardieu z zespołu Troyes AC. Była to 74. minuta starcia.

Rhys Healey wywołał eksplozję radości wśród kibiców Toulouse', zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie spotkania. Chwilę później trener Toulouse' postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Zakarię Aboukhlala wszedł Moussa Diarra, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Toulouse' utrzymać prowadzenie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Zespół Toulouse' był w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze Troyes AC obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Troyes AC w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Toulouse' w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.