Troyes AC - Racing Club de Lens 1-3 (1-2). Liga - 37. kolejka

W spotkaniu 37. kolejki Ligue 1, które rozegrane zostało 14 maja, zespół Troyes AC przegrał z Lensem 1-3 (1-2). Starcie odbyło się na Stade de l'Aube.

W  spotkaniu 37. kolejki  Ligue 1, które rozegrane zostało 14 maja, zespół Troyes AC przegrał  z Lensem  1-3 (1-2). Starcie odbyło się na Stade de l'Aube.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Lensu wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie arbiter pokazał kartkę Issie Kabore'owi, piłkarzowi Troyes AC.

W pierwszych minutach meczu zawodnicy Troyes AC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie bramkę zdobył Giulian Biancone.

W 19. minucie kartkę dostał Facundo Medina z Lensu.

Piłkarze Lensu odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Kevin Danso.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lensu w 45. minucie spotkania, gdy Arnaud Kalimuendo strzelił drugiego gola. Asystę zaliczył Jonathan Clauss.

W 65. minucie Yoann Touzghar zastąpił Ike'a Ugbo. W tej samej minucie w drużynie Troyes AC doszło do zmiany. Yasser Larouci wszedł za Abdu Contego.

Zespół Troyes AC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Lensu, zdobywając kolejną bramkę. W 71. minucie wynik ustalił Jonathan Clauss.

W 77. minucie Arnaud Kalimuendo został zmieniony przez Ignatiusa Ganago, a za Davida Costę wszedł na boisko Patrick Berg, co miało wzmocnić zespół Lensu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Renauda Riparta na Leba Mothibę oraz Xaviera Chavalerina na Mamę Balde. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Przemysław Frankowski z jedenastki Lensu. Była to 78. minuta pojedynku. Chwilę później trener Lensu postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Przemysława Frankowskiego wszedł Deiver Machado, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Lensu utrzymać prowadzenie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Drużyna Lensu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Piłkarze Troyes AC otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Troyes AC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Lensu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.