Reklama

Reklama

To, co robi PSG z Mbappe, to "zniewaga dla piłki"

Javier Tebas, prezes La Liga, przyznał, że zachowanie PSG, które przekonało Kyliana Mbappe ogromnymi pieniędzmi do pozostania w klubie, jest "zniewagą dla piłki". Zamierza też złożyć skargę przeciwko francuskiemu gigantowi.

Napastnik miał po sezonie odejść do Realu Madryt. Mistrzowie Hiszpanii szukają nowej gwiazdy i wydawało się, że będzie nią 23-letni napastnik, który miał już nawet uzgodnić warunki z nowym klubem.

Jednak w ostatniej chwili doszło do dużego zwrotu akcji i zawodnik został przekonany do pozostania w Paryżu na następne trzy lata.

Takiej sytuacji nie może zdzierżyć Tebas.

Javier Tebas zabrał głos o PSG

"To, co PSG robi, przedłużając kontrakt z Mbappe, mimo że w ostatnim roku poniosło stratę 700 mln euro, a w pensjach wydaje kolejne 600 mln euro, to zniewaga dla piłki. Al-Khelaifi (prezes francuskiego klubu - przyp. red.) jest niebezpieczny jak Superliga" - napisał przewodniczący La Liga.

Reklama

Za jego słowami poszły czyny. La Liga wydała oświadczenie, w którym napisała, że "złoży skargę przeciwko PSG do UEFA, organów administracyjnych i podatkowych Francji oraz do właściwych organów Unii Europejskiej, aby nadal bronić ekosystemu gospodarczego europejskiej piłki nożnej i jej zrównoważonego rozwoju".

23-letni Mbappe w tym sezonie strzelił 36 goli w 45 meczach we wszystkich rozgrywkach. Napastnik gra w PSG od 2017 roku, kiedy trafił tam z AS Monaco.

Reklama

Reklama

Reklama