• 6 .RC Lens (10 pkt.)
  • 7 .Paris Saint-Germain (9 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (9 pkt.)

Superpuchar Francji: Paris Saint-Germain - Olympique Lyon 4-1

Paris Saint-Germain potwierdziło swoją dominację we Francji i rozgromiło Olympique Lyon 4-1 (3-0) w rozegranym w Austrii spotkaniu o Superpuchar Francji.

Ligue 1 - sprawdź terminarz!

Mistrz i wicemistrz Francji (PSG zdobyło dublet dlatego w Superpucharze wystąpił wicemistrz) zmierzyły się w Klagenfurcie na Woerthersee Stadion. Niestety, w składach obu zespołów zabrakło Polaków. Grzegorz Krychowiak pauzował za kartki zebrane jeszcze w Hiszpanii, a Maciej Rybus wciąż nie jest w pełni sił po kontuzji, która wykluczyła go ze startu na mistrzostwach Europy.

Paryżanie bardzo szybko postanowili rozstrzygnąć losy rywalizacji. Nie minęło 10 minut, a po akcji Layvina Kurzawy lewą stroną boiska i dośrodkowaniu Anthony'ego Lopesa zaskoczył Javier Pastore.

Podopieczni Unaia Emery'ego nie zamierzali jednak zwalniać tempa i dziesięć minut później podwyższyli na 2-0. Bramkę, po dograniu Pastore i błędzie defensywy Lyonu, zdobył Lucas.

W 34. minucie, Angel Di Maria wypatrzył niepilnowanego w polu karnym Lyonu Hatema Ben Arfę, a ten, jak przystało na rasowego napastnika, silnym strzałem zaskoczył Lopesa.

Mistrzowie Francji nie oszczędzali rywala także po przerwie. Dziewięć minut po wyjściu z szatni - Pastore uruchomił podaniem Kurzawę, a ten, w pojedynku oko w oko, pokonał portugalskiego bramkarza Olympique Lyon.

Końcówka należała do Lyonu, który zdobył honorowego gola. W 87. minucie, trafienie uzyskał Corentin Tolisso.

Dla PSG było to pierwsze trofeum zdobyte pod wodzą nowego trenera i czwarty Superpuchar Francji z rzędu.

Superpuchar Francji od 2009 roku rozgrywany jest poza Francją. Mecz o trofeum najlepszych francuskich zespołów gościły już m.in. Tunezja, Gabon oraz Kanada.

Dowiedz się więcej na temat: Paris Saint-Germain | Olympique Lyon