• 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (22 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (22 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (20 pkt.)

Stade Rennes - PSG 2-0 (1-0). Liga francuska - 9. kolejka Ligue 1

3 października na Roazhon Park odbył się pojedynek 9. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Stade Rennes i PSG. Mecz zakończył się zwycięstwem Stade Rennes 2-0. Na stadionie zasiadło 28 092 widzów.

9. kolejka Francja - Ligue 1
2021-10-03 13:00 | Stadion: Roazhon Park | Widzów: 28092 | Arbiter: Ruddy Buquet
Stade Rennes FC
Paris Saint-Germain FC
2
0
G. Laborde 45'
F. Tait 46'

Drużyna PSG (”Les Parisiens”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 53 starcia drużyna ”Les Parisiens” wygrała 25 razy i zanotowała 17 porażek oraz 11 remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka PSG próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Gaëtanowi Laborde'owi ze Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”). Była to 24. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Czerwono-Czarnych” w 45. minucie spotkania, gdy Gaëtan Laborde zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Kamaldeen Sulemana.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Stade Rennes.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Flavien Tait. W zdobyciu bramki pomógł Gaëtan Laborde.

Między 55. a 56. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom PSG i jedną drużynie przeciwnej. W 75. minucie Benjamin Bourigeaud został zmieniony przez Lorenza Assignona. W tej samej minucie trener ”Czerwono-Czarnych” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Serhou Guirassy, a murawę opuścił Martin Terrier.

W tej samej minucie w zespole Stade Rennes doszło do zmiany. Baptiste Santamaría wszedł za Jonasa Martina. Chwilę później trener PSG postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Idrissę Gueyego. Na boisko wszedł Ander Herrera, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Neymar został zmieniony przez Maura Icardiego, a za Marca Verrattiego wszedł na boisko Georginio Wijnaldum, co miało wzmocnić drużynę ”Les Parisiens”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Flaviena Taita na Lesleya Ugochukwu.

W 86. minucie sędzia pokazał kartkę Kylianowi Mbappému, zawodnikowi PSG. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Nuno Alexandre Tavares Mendes
75′ Benjamin Bourigeaud
Idrissa Gana Gueye76′
55′ 75′ Jonas Martin
Angel Di Maria
Kamaldeen Sulemana
. Neymar76′
 46′ 86′ Flavien Tait
Marco Verratti76′
 45′ 24′ Gaëtan Laborde
Lionel Messi
75′ Martin Terrier
Kylian Mbappé86′
Romain Jules Salin
Keylor Navas
75′ Lorenz Assignon
Abdou Diallo
Loïc Badé
Jan Thilo Kehrer
Adrien Truffert
Luis Helio Pereira Danilo
75′ Baptiste Santamaría
Ander Herrera Agüera76′
86′ Lesley Chimuanya Ugochukwu
Leandro Daniel Paredes
Matthis Abline
Alcantara Rafinha
75′ Serhou Yadaly Guirassy
Georginio Wijnaldum76′
Loum Tchaouna
Mauro Emanuel Icardi Rivero76′

Przewaga jedenastki PSG w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Drużyna Stade Rennes zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Stade Rennes, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedenastka ”Czerwono-Czarnych” w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.