• 6 .Clermont Foot 63 (9 pkt.)
  • 7 .FC Lorient (9 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (8 pkt.)

Stade Rennes - PSG 1-1 (0-1). Liga francuska - 36. kolejka Ligue 1

9 maja na Roazhon Park odbył się mecz 36. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Stade Rennes i PSG. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Neymar 45'

Zespół PSG (”Les Parisiens”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 52 spotkania zespół ”Les Parisiens” wygrał 25 razy i zanotował 17 porażek oraz 10 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Nayefowi Aguerdowi ze Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”). Była to 45. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Parisiens” w 45. minucie spotkania, gdy Neymar strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu PSG.

W 55. minucie Layvin Kurzawa został zmieniony przez Abdou Diallo. W 57. minucie żółtą kartkę otrzymał Ander Herrera z drużyny gości.

Kibice Stade Rennes nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bena Halfona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Chimuanya Ugochukwu. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola. Niedługo później trener ”Les Parisiens” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Rafinha, a murawę opuścił Angel Di Maria. W 70. minucie w zespole PSG doszło do zmiany. Idrissa Gueye wszedł za Andera Herrerę.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie wynik ustalił Serhou Guirassy. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Benjamin Bourigeaud.

Między 79. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stade Rennes: Martin Terrier, Christ-Emmanuel Maouassa, na ich miejsce weszli: Andy Diouf, Dalbert Henrique. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Colina Dagby, Juliana Draxlera zajęli: Alessandro Florenzi, Mauro Icardi. Na 10 minut przed zakończeniem meczu żółtą kartką został ukarany Andy Diouf, piłkarz gospodarzy. W 87. minucie czerwoną kartkę obejrzał Presnel Kimpembe, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Stade Rennes: Romainowi Del Castillo w 89. minucie i Flavienowi Taitowi w drugiej minucie doliczonego czasu starcia. W tej samej minucie boisko opuścili ”Czerwono-Czarni”: Romain Del Castillo, Brandon Soppy, a na ich miejsce weszli Serhou Guirassy, Hamari Traoré. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Keylor Navas
90′ Hamari Traoré
Colin Dagba80′
Damien Da Silva
Marquinhos
45′ Nayef Aguerd
Presnel Kimpembe87′
79′ Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
Layvin Kurzawa55′
Benjamin Bourigeaud
Ander Herrera Agüera57′ 70′
61′ Lesley Chimuanya Ugochukwu
Angel Di Maria69′
Jérémy Doku
Julian Draxler80′
90′ Flavien Tait
Luis Helio Pereira Danilo
79′ Martin Terrier
. Neymar  45′ (k.)
 70′ 90′ Serhou Yadaly Guirassy
Moise Bioty Kean
Romain Jules Salin
Sergio Rico
79′ Dalbert Henrique Chagas Estevão
Mitchel Bakker
Gerzino Nyamsi
Abdou Diallo55′
90′ Brandon Soppy
Alessandro Florenzi80′
79′ 80′ Andy Diouf
Idrissa Gana Gueye70′
61′ Ben Halfon
Leandro Daniel Paredes
James Edward Lea Siliki
Alcantara Rafinha69′
Matthis Abline
Pablo Sarabia García
90′ 89′ Romain Del Castillo
Mauro Emanuel Icardi Rivero80′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast ”Czerwono-Czarnym” przyznał cztery żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.