• 5 .Stade Rennes FC (36 pkt.)
  • 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Racing Club de Lens (31 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (30 pkt.)

Stade Rennes FC - Racing Club de Lens 0-2 (0-1). Liga francuska - 13. kolejka Ligue 1

5 grudnia na Roazhon Park odbyło się spotkanie 13. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Stade Rennes i RC Lens. Pojedynek zakończył się zwycięstwem RC Lens 2-0.

I. Ganago 77'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 starcia zespół Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) wygrał 14 razy i zanotował 12 porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 20. minucie arbiter przyznał kartkę Jonathanowi Graditowi z zespołu gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Arnaud Muinga wywołał eksplozję radości wśród kibiców RC Lens, zdobywając bramkę w 28. minucie pojedynku. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Gael Kakuta.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartkami Loïca Badégo, Yannicka Cahuzaca z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki RC Lens.

Drugą połowę drużyna Stade Rennes rozpoczęła w zmienionym składzie, za Romaina Del Castillo, Adriena Hunou, Gerzina Nyamsiego, Adriena Trufferta weszli Jeremy Doku, M'Baye Niang, Eduardo Camavinga, Christ-Emmanuel Maouassa. W 69. minucie James Lea został zastąpiony przez Gnantina Gboho.

A trener RC Lens wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tony'ego Mauricio. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Gael Kakuta. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę. W 72. minucie w drużynie RC Lens doszło do zmiany. Ignatius Kpene wszedł za Arnauda Muingę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RC Lens w 77. minucie spotkania, gdy Ignatius Kpene strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Seko Fofana.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w zespole RC Lens doszło do zmiany. Clément Michelin wszedł za Jonathana Claussa. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Stevenowi N'Zonziemu ze Stade Rennes. Była to 87. minuta starcia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Massadio Haïdara
46′ Gerzino Nyamsi
Loïc Badé42′
46′ Adrien Truffert
Yannick Cahuzac42′
Benjamin Bourigeaud
Jonathan Clauss79′
46′ Romain Del Castillo
Seko Fofana
69′ James Edward Lea Siliki
Issiaga Sylla
Flavien Tait
Gael Kakuta71′
87′ Steven N'Zonzi
Florian Sotoca
46′ Adrien Hunou
Arnaud Kalimuendo Muinga  28′ 72′
Pépé Bonet Kapambu
Wuilker Fariñez Aray
Brandon Soppy
Steven Fortès
46′ Eduardo Camavinga
Facundo Axel Medina
69′ Gnantin Yann Gboho
Clément Jerome Michelin79′
Ben Halfon
Cheick Oumar Doucouré
46′ Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
Tony Mauricio71′
46′ Jeremy Doku
Simon Bokoté Banza
46′ M'Baye Babacar Niang
Corentin Jean
Georginio Rutter
Ignatius Kpene Ganago72′  77′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka RC Lens w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.