• 5 .Stade Rennes FC (36 pkt.)
  • 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Girondins Bordeaux (32 pkt.)
  • 8 .FC Metz (31 pkt.)

Stade Rennes FC - Olympique Lyon 2-2 (1-0). Liga francuska - 19. kolejka Ligue 1

W meczu 19. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 9 stycznia, zespół Stade Rennes zremisował z Olympique Lyon 2-2 (1-0). Starcie odbyło się na Roazhon Park.

J. Denayer 82'

Było to spotkanie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż grały ze sobą czwarta i pierwsza jedenastka Ligue' 1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 50 spotkań zespół Olympique Lyon (”Les Gones”) wygrał 22 razy i zanotował 13 porażek oraz 15 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie sędzia pokazał kartkę Houssemowi Aouarowi, piłkarzowi Olympique Lyon.

Tymczasem zawodnicy Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie bramkę zdobył Ben Halfon. Asystę zanotował Martin Terrier.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Czerwono-Czarnych”.

W 54. minucie kartkę obejrzał Lucas Paquetá z ”Les Gones”.

Trzeba było trochę poczekać, aby Benjamin Bourigeaud wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stade Rennes, zdobywając kolejną bramkę w 55. minucie starcia. Niedługo później trener Olympique Lyon postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Maxence Caqueret, a murawę opuścił Lucas Paquetá.

W tej samej minucie Philana Kadewere został zmieniony przez Mathisa Cherkiego. W 77. minucie boisko opuścili ”Czerwono-Czarni”: Georginio Rutter, Flavien Tait, a na ich miejsce weszli Martin Terrier, Ben Halfon.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 79. minucie na listę strzelców wpisał się Memphis Depay. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 zdobytych bramek. Asystę przy golu zaliczył Gnaly Cornet.

Drużyna Stade Rennes krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ jedenastka gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Jason Denayer. Bramka padła po podaniu Memphisa Depaya.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Benjamin Bourigeaud, piłkarz gospodarzy. W 89. minucie w zespole Olympique Lyon doszło do zmiany. Sinaly Diomande wszedł za Mattię De Sciglio. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Houssem Aouar14′
 55′ 87′ Benjamin Bourigeaud
Thiago Henrique Mendes Ribeiro
 20′ 77′ Ben Halfon
Philana Tinotenda Kadewere67′
Steven N'Zonzi
Memphis Depay  79′
77′ Martin Terrier
Sinaly Diomande89′
77′ Flavien Tait
Yaya Soumaré
77′ Georginio Rutter
Mathis Rayan Cherki67′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Stade Rennes dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Stade Rennes w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.