• 6 .Olympique Marsylia (52 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (51 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (47 pkt.)

Stade Rennes FC - OGC Nice 1-2 (1-1). Liga francuska - 27. kolejka Ligue 1

W meczu 27. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 26 lutego, zespół Stade Rennes przegrał z OGC Nice 1-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Roazhon Park.

F. Daniliuc 58'

Drużyna OGC Nice (”Orły”) przed meczem zajmowała 16. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 43 starcia zespół OGC Nice wygrał 15 razy i zanotował 14 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze OGC Nice nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie z karnego bramkę zdobył Amine Gouiri. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W 37. minucie kartką został ukarany Stanley N'Soki, piłkarz OGC Nice.

Zawodnicy Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 39. minucie gola wyrównującego strzelił Martin Terrier.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Jean-Clair Todibo z ”Orłów”. Była to 56. minuta starcia.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę OGC Nice przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie wynik ustalił Flavius Daniliuc. Asystę zaliczył Amine Gouiri.

W 65. minucie Adrien Truffert zastąpił Dalberta Henriquego. Trener ”Czerwono-Czarnych” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Benjamina Bourigeauda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Eduardo Camavinga. W 67. minucie w jedenastce ”Orłów” doszło do zmiany. Pierre Lees wszedł za Hichema Boudaouiego.

Niedługo później trener OGC Nice postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Khéphren Thuram-Ulien, a murawę opuścił Stanley N'Soki. W tej samej minucie Ben Halfon został zmieniony przez Adriena Hunou, a za Martina Terriera wszedł na boisko Romain Del Castillo, co miało wzmocnić zespół ”Czerwono-Czarnych”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Flaviusa Daniliuca na Robsona Bambu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Jean-Clair Dimitri Roger Todibo56′
65′ Adrien Truffert
Stanley N'Soki37′ 79′
65′ Eduardo Camavinga
Alexis Claude Maurice
79′ Ben Halfon
Amine Gouiri  19′ (k.)
 39′ 79′ Martin Terrier
Hichem Boudaoui67′
Pépé Bonet Kapambu
Yoan Cardinale
65′ Dalbert Henrique Chagas Estevão
Robson Alves de Barros88′
Gerzino Nyamsi
Andy Pelmard
65′ Benjamin Bourigeaud
Alexis Trouillet
79′ Romain Del Castillo
Dan Ndoye
79′ Adrien Hunou

Przewaga drużyny ”Czerwono-Czarnych” w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast ”Orłom” przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół ”Orłów” w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.