• 5 .ES Troyes Aube Champagne (0 pkt.)
  • 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

Stade Rennes FC - Nîmes Olympique 2-0 (1-0). Liga francuska - 38. kolejka Ligue 1

23 maja na Roazhon Park odbył się pojedynek 38. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Stade Rennes i Nimes. Starcie zakończyło się zwycięstwem Stade Rennes 2-0.

B. Bourigeaud 50'

Jedenastka Nimes przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół Stade Rennes próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trzeba było trochę poczekać, aby Serhou Guirassy wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Czerwono-Czarnych”, zdobywając bramkę w 24. minucie spotkania. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jeremy Doku.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Czerwono-Czarnych”.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stade Rennes w 50. minucie spotkania, gdy Benjamin Bourigeaud strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na murawie, jak to często zdarzało się Stade Rennes w tym sezonie, pojawił się Christ-Emmanuel Maouassa, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 60. minucie Adriena Trufferta. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 63. minucie Moussa Koné został zmieniony przez Mahamadou Doucourégo. Między 71. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Stade Rennes: Martin Terrier, Jeremy Doku, Nayef Aguerd, Eduardo Camavinga, na ich miejsce weszli: Ben Halfon, Romain Del Castillo, Dalbert Henrique, Chimuanya Ugochukwu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Naomichiego Uedy, Antoine'a Valério, Mattéo Ahlinviego, Niclasa Eliassona zajęli: Kelyan Guessoum, Lucas Buadés, Clément Dépres, Nassim Chadli.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Chimuani Ugochukwu z drużyny gospodarzy. Była to 89. minuta starcia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Naomichi Ueda71′
88′ Nayef Aguerd
Loïck Landre
60′ Adrien Truffert
Birger Solberg Meling
76′ Jeremy Doku
Niclas Eliasson Santana77′
Steven N'Zonzi
Antoine Valério71′
 50′ Benjamin Bourigeaud
Mattéo Ahlinvi76′
88′ Eduardo Camavinga
Renaud Ripart
 24′ Serhou Yadaly Guirassy
Adrián Andrés Cubas
76′ Martin Terrier
Moussa Koné63′
Romain Jules Salin
Amjhad Nazih
88′ Dalbert Henrique Chagas Estevão
Kelyan Guessoum71′
60′ Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
Lucas Buadés71′
Brandon Soppy
Nassim Chadli77′
Andy Diouf
Clément Dépres76′
76′ Ben Halfon
Mahamadou Doucouré63′
88′ 89′ Chimuanya Ugochukwu

Matthis Abline

76′ Romain Del Castillo

Zespół Stade Rennes był w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników Nimes żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.