• 6 .Racing Club de Lens (56 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (55 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (51 pkt.)

Stade Rennes FC - FC Nantes 1-0 (0-0). Liga francuska - 32. kolejka Ligue 1

11 kwietnia na Roazhon Park odbyło się starcie 32. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Stade Rennes i FC Nantes. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stade Rennes 1-0.

M. Terrier 52'

Jedenastka FC Nantes (”Kanarki”) przed meczem zajmowała 19. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 43 pojedynki zespół ”Kanarków” wygrał 15 razy i zanotował 14 porażek oraz 14 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 19. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy (”Czerwono-Czarni”) i jedną drużynie przeciwnej.

Jedynego gola meczu strzelił Martin Terrier dla jedenastki ”Czerwono-Czarnych”. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Flavien Tait.

W 57. minucie kartkę dostał Eduardo Camavinga z zespołu gospodarzy. Na murawie, jak to często zdarzało się ”Czerwono-Czarnym” w tym sezonie, pojawił się Christ-Emmanuel Maouassa, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 64. minucie Adriena Trufferta. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Chwilę później trener ”Kanarków” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Abdoul Bamba, a murawę opuścił Sébastien Corchia.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Flaviena Taita, zawodnika Stade Rennes. W 68. minucie Flavien Tait został zmieniony przez Romaina Del Castillo. Między 68. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Nantes: Moses Simon, Abdoulaye Touré, Imran Louza, na ich miejsce weszli: Renaud Emond, Kalifa Coulibaly, Chirivella. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Serhou Guirassy'ego, Martina Terriera zajęli: Ben Halfon, Adrien Hunou.

W doliczonej drugiej minucie meczu arbiter przyznał kartkę Jeanowi-Charles'owi Castelletto z FC Nantes.

Jean-Charles Castelletto90′
36′ Damien Da Silva
Charles Traoré
19′ Nayef Aguerd
Nicolas Pallois
64′ Adrien Truffert
Ludovic Blas
Benjamin Bourigeaud
Sébastien Corchia65′
Steven N'Zonzi
Pereira da Silva Fabio
57′ Eduardo Camavinga
Abdoulaye Touré75′
68′ 68′ Flavien Tait
Imran Louza87′
43′ 68′ Serhou Yadaly Guirassy
Moses Daddy Simon40′ 75′
 52′ 82′ Martin Terrier
Randal Kolo Muani
41′ Romain Jules Salin
Denis Petrić
Dalbert Henrique Chagas Estevão
Dennis Appiah
64′ Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
Pedro Chirivella Burgos87′
Gerzino Nyamsi
Andrei Girotto
Brandon Soppy
Roli Pereira de Sa
68′ Ben Halfon
Abdoul Kader Bamba65′
Chimuanya Ugochukwu
Marcus Coco
68′ Romain Del Castillo
Kalifa Coulibaly75′
82′ Adrien Hunou
Renaud Emond75′

Drużyna Stade Rennes była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dwie. Zawodnicy FC Nantes obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.