Stade Rennes FC - FC Lorient 1-1 (1-0). Liga francuska - 23. kolejka Ligue 1

3 lutego na Roazhon Park odbyło się spotkanie 23. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Stade Rennes i FC Lorient. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Q. Boisgard 83'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół FC Lorient (”Morszczuki”) przebywa na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to jedenastka Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) zajmując piątą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Drużyna ”Czerwono-Czarnych” wygrała aż 13 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stade Rennes w 14. minucie spotkania, gdy Martin Terrier strzelił pierwszego gola.

W 24. minucie w zespole Stade Rennes doszło do zmiany. Brandon Soppy wszedł za Hamariego Traorégo. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Czerwono-Czarnych”.

W 55. minucie Fabien Lemoine zastąpił Laurenta Abergla. Trener FC Lorient wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adriana Grbicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Terem Moffi. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

W 65. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Armand Laurienté, Quentin Boisgard, a na ich miejsce weszli Yoane Wissa, Enzo Le Fée. Chwilę później trener Stade Rennes postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Christa-Emmanuela Maouassę wszedł Adrien Truffert, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie. Na 11 minut przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Brandon Soppy z jedenastki gospodarzy.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Quentin Boisgard. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Andreaw Gravillon.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole ”Morszczuków” doszło do zmiany. Houboulang Mendes wszedł za Jonathana Delaplace'a. W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Trevoha Chalobaha z ”Morszczuków”, a w 90. minucie Jonasa Martina z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Matthieu Dreyer
24′ Hamari Traoré
Jonathan Delaplace85′
Damien Da Silva
Andreaw Gravillon
Nayef Aguerd
Jeremy Morel
69′ Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
Fabien Lemoine55′
81′ Ben Halfon
Yoane Wissa65′
 14′ 82′ Martin Terrier
Yoann Etienne
24′ 79′ Brandon Soppy
Houboulang Mendes85′
69′ Adrien Truffert
Laurent Abergel55′
81′ 90′ Jonas Martin
Quentin Boisgard65′  83′
Romain Del Castillo
Adrian Grbić65′
82′ Serhou Yadaly Guirassy
Pierre-Yves Hamel
Adrien Hunou
Armand Laurienté65′

Drużyna ”Czerwono-Czarnych” zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki ”Czerwono-Czarnym”, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy dokonała czterech zmian. Natomiast zespół FC Lorient w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.