• 5 .Racing Club de Lens (40 pkt.)
  • 6 .FC Metz (38 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (38 pkt.)
  • 8 .Stade Rennes FC (38 pkt.)

Stade Rennes FC - AS Saint-Etienne 0-2 (0-1). Liga francuska - 25. kolejka Ligue 1

W pojedynku 25. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 14 lutego, zespół Stade Rennes przegrał z AS-em Saint-Etienne 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Roazhon Park.

A. Nordin 71'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka AS-u Saint-Etienne znajduje się na dole tabeli zajmując 15. pozycję, za to zespół Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) zajmując piąte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Drużyna Stade Rennes wygrała aż 15 razy, zremisowała 18, a przegrała tylko siedem.

Już w pierwszych minutach drużyna Stade Rennes próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS-u Saint-Etienne w 27. minucie spotkania, gdy Denis Bouanga strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Yvan Neyou.

W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mathieu Debuchy'ego z AS-u Saint-Etienne, a w 37. minucie Jeremego Doku z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS-u Saint-Etienne.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Stade Rennes: Damienowi Da Silvie w 48. i Serhou Guirassy'emu w 57. minucie. Kibice AS-u Saint-Etienne nie mogli już doczekać się wprowadzenia Arnauda Nordina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Adil Aouchiche. Posunięcie trenera było słuszne. Arnauda Nordina zdobył drugą bramkę w 71. minucie spotkania.

W 58. minucie za Jonasa Martina wszedł Steven N'Zonzi. W tej samej minucie trener ”Czerwono-Czarnych” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Gnantin Gboho, a murawę opuścił Eduardo Camavinga. W 58. minucie Martin Terrier został zmieniony przez Adriena Hunou, co miało wzmocnić jedenastkę ”Czerwono-Czarnych”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Wahbiego Khazriego na Charles'a Abiego oraz Yvana Neyou na Zaydou Youssoufa.

W 63. minucie kartkę dostał Nayef Aguerd, zawodnik Stade Rennes.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół AS-u Saint-Etienne, strzelając kolejnego gola. W 71. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Arnaud Nordin. Asystę zaliczył Zaydou Youssouf.

W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Hamariego Traorégo ze Stade Rennes, a w 80. minucie Charles'a Abiego z drużyny przeciwnej. W 77. minucie Adrien Truffert został zmieniony przez Christa-Emmanuela Maouassę, co miało wzmocnić drużynę ”Czerwono-Czarnych”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Denisa Bouangę na Aimena Moueffeka w 90. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Jessy Moulin
77′ Hamari Traoré
Mathieu Debuchy33′
48′ Damien Da Silva
Harold Moukoudi
63′ Nayef Aguerd
Pape Abou Cissé
77′ Adrien Truffert
Miguel Ángel Trauco Saavedra
58′ Eduardo Camavinga
Adil Aouchiche57′
Benjamin Bourigeaud
Mahdi Camara
58′ Jonas Martin
Denis Bouanga  27′ 90′
58′ Martin Terrier
Yvan Neyou Noupa68′
57′ Serhou Yadaly Guirassy
Lucas Gourna-Douath
37′ Jeremy Doku
Wahbi Khazri68′
Romain Jules Salin
Stefan Bajic
Dalbert Henrique Chagas Estevão
Timothee Kolodziejczak
77′ Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
Saidou Sow
Gerzino Nyamsi
Aimen Moueffek90′
Brandon Soppy
Zaydou Youssouf68′
58′ Gnantin Yann Gboho
Charles Nathan Abi68′ 80′
James Edward Lea Siliki
Kévin Monnet-Paquet
58′ Steven N'Zonzi
Arnaud Nordin57′  71′
58′ Adrien Hunou
Maxence Rivera

Przewaga zespołu Stade Rennes w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Stade Rennes w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.