• 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

Stade Reims - Angers Sporting 1-2 (0-0). Liga francuska - 17. kolejka Ligue 1

5 grudnia na Stade Auguste-Delaune II odbyło się spotkanie 17. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Stade Reims i Angers Sporting. Starcie zakończyło się zwycięstwem Angers Sporting 2-1. Na stadionie stawiło się 8 238 widzów.

17. kolejka Francja - Ligue 1
2021-12-05 15:00 | Stadion: Stade Auguste-Delaune II | Widzów: 8238 | Arbiter: Johan Hamel
A. Fulgini 75'

Zespół Stade Reims (”Remois”) przed meczem zajmował 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Stade Reims wygrała dwa razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 27. a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Stade Reims i jedną drużynie przeciwnej.

Valon Berisha ze Stade Reims na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 27. minucie. W 39. minucie żółtą kartką został ukarany Ismaël Traoré, piłkarz Angers Sporting. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Azora Matusiwa, zawodnika gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Angers Sporting w 49. minucie spotkania, gdy Sofiane Boufal zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 57. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Souleymanowi Doumbii z drużyny gości. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Hugo Ekitike. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Angers Sporting przyniosły efekt bramkowy. W 75. minucie wynik ustalił Angelo Fulgini. Asystę zaliczył Sofiane Boufal.

W 80. minucie za Stéphane'a Bahokena wszedł Mohamed-Ali Cho. W następstwie utraty gola trener Stade Reims postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Thomasa Foketa i na pole gry wprowadził napastnika Anastasiosa Donisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. A kibice Angers Sporting nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pierricka Capelle'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Souleyman Doumbia.

W samej końcówce meczu w drużynie Angers Sporting doszło do zmiany. Antonin Bobichon wszedł za Sofiane Boufala. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Danijel Petković
87′ Andreaw Gravillon
Enzo Ebosse
Yunis Abdelhamid
Romain Thomas
Wout Felix Lina Faes
Ismaël Traoré39′
80′ Thomas Foket
Jimmy Cabot
30′ 88′ Dion Lopy
Azzedine Ounahi
Ghislain N'Clomande Konan
Souleyman Doumbia57′ 89′
48′ Azor Matusiwa
Angelo Fulgini  75′
27′ 35′ Valon Berisha
Batista Mendy
 59′ (k.) Hugo Ekitike
Antonin Bobichon89′
87′ Alexis Laurent Patrice Roge Flips
Pierrick Capelle89′
Sambou Sissoko
Thomas Mangani
80′ Anastasios Donis
Waniss Taibi
N'Dri Philippe Koffi
Mohamed-Ali Cho80′
Nathanaël Mbuku
Rodrigue Casimir Ninga
88′ El Bilal Touré
Sada Thioub

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.