Stade Reims - Angers Sporting 0-0. Liga francuska - 23. kolejka Ligue 1

W starciu 23. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 3 lutego, jedenastka Stade Reims zremisowała z Angers Sporting 0-0. Pojedynek odbył się na Stade Auguste-Delaune II.

23. kolejka Francja - Ligue 1
2021-02-03 19:00 | Stadion: Stade Auguste-Delaune II | Arbiter: Aurélien Petit
Stade de Reims
Angers Sporting Club de l'Ouest
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Stade Reims (”Remois”) wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Abdoulaye Bambę z Angers Sporting, a w 24. minucie Moreta Cassamę z drużyny przeciwnej.

Trener Angers Sporting wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mohameda-Alego Cho. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Loïs Diony. W 71. minucie Pierrick Capelle zastąpił Sofiane Boufala.

W tej samej minucie w zespole Angers Sporting doszło do zmiany. Ibrahim Amadou wszedł za Thomasa Manganiego. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Wout Faes z drużyny gospodarzy. Była to 75. minuta meczu. Po chwili trener ”Remois” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł El Toure, a murawę opuścił Boulaye Dia.

Między 79. a 87. minutą, boisko opuścili ”Remois”: Mathieu Cafaro, Thibault De Smet, Nathanaël Mbuku, na ich miejsce weszli: Moussa Doumbia, Ghislain Konan, Derek Kutesa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sady Thioub, Antonina Bobichona zajęli: Farid El Melali, Mathias Lage.

Abdoulaye Bamba20′
75′ Wout Felix Lina Faes
Mateo Pavlović
Yunis Abdelhamid
Romain Thomas
83′ Thibault De Smet
Souleyman Doumbia
Valon Berisha
Thomas Mangani71′
87′ Nathanaël Mbuku
Antonin Bobichon85′
79′ Mathieu Cafaro
Sada Thioub81′
Xavier Chavalerin
Lassana Coulibaly
24′ Moreto Moro Cassamá
Pierrick Capelle71′
79′ Boulaye Dia
Loïs Diony71′
Trey Vimalin
Ludovic Butelle
83′ Ghislain N'Clomande Konan
Vincent Manceau
Dario Maresic
Ismaël Traoré
79′ Moussa Doumbia
Ibrahim Amadou71′
Mouhamadou Drammeh
Sofiane Boufal71′
87′ Derek Germano Kutesa
Jimmy Cabot
Alexis Laurent Patrice Roge Flips
Farid El Melali81′
Kaj Sierhuis
Mathias Pereira Lage85′
79′ El Bilal Touré
Mohamed-Ali Cho71′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Angers Sporting w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.