• 6 .Olympique Marsylia (22 pkt.)
  • 7 .OGC Nice (20 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (18 pkt.)

Stade Malherbe Caen - Paris Saint-Germain 0-6 w 5. kolejce Ligue 1

Edinson Cavani zrobił show! Urugwajczyk w pierwszej połowie zdobył cztery bramki, a Paris Saint-Germain rozbiło Stade Malherbe Caen aż 6-0. Grzegorz Krychowiak zagrał całe spotkanie.

Wyniki, tabela, statystyki Ligue 1 - TUTAJ

Polak wyszedł w podstawowym składzie mistrza Francji, ale to nie było spotkanie, w którym defensywni pomocnicy mieliby wiele pracy.

Krychowiak błędów jednak nie popełniał, utrzymywał koncentrację, a resztę zrobili już jego koledzy z ofensywy, a dokładniej Cavani.

Jeszcze we wtorek w meczu Ligi Mistrzów z Arsenalem Urugwajczyk marnował sytuację za sytuację, ale przeciwko Stade Caen dał koncert.

Napastnik PSG hattrick skompletował w 26 minut, a w doliczonym czasie gry pierwszej części dołożył czwarte trafienie.

Niemal wszystkie bramki Cavani zdobył strzałami z bliska, bo za każdym razem był w stanie przechytrzyć defensywę rywali.

Napastnik mistrzów Francji zrobił swoje i na drugą połowę już nie wyszedł.

Mimo to PSG nie zwalniało tempa, a najładniejszą bramkę meczu zdobył Lucas Moura, którego uderzenie z dystansu przełamało ręce bramkarza.

Stade Malherbe Caen - Paris Saint-Germain 0-6 (0-4)

Bramki: Cavani (12., 23., 38., 45.), Lucas Moura (67.), Jean-Kevin Augustin (78.).