• 5 .Stade Rennes FC (18 pkt.)
  • 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (17 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (17 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (17 pkt.)

Stade de Reims - Racing Club de Lens 1-1 (1-0). Liga francuska - 25. kolejka Ligue 1

W starciu 25. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 13 lutego, zespół Stade Reims zremisował z RC Lens 1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stade Auguste-Delaune II.

F. Sotoca 61'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Stade Reims (”Remois”) plącze się na dole tabeli zajmując 14. miejsce, za to zespół RC Lens zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka RC Lens wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Remois” w 13. minucie spotkania, gdy Arbër Zeneli strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ghislainowi Konanowi z jedenastki gospodarzy. Była to 43. minuta meczu. W 45. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale Gael Kakuta nie zmienił rezultatu meczu. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Stade Reims.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia ukarał kartką Wouta Faesa, piłkarza Stade Reims.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę RC Lens w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Florian Sotoca. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Jonathan Clauss.

Po chwili trener ”Remois” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł El Toure, a murawę opuścił Nathanaël Mbuku. W 77. minucie Ghislain Konan zastąpił Thibaulta De Smeta. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole ”Remois” doszło do zmiany. Derek Kutesa wszedł za Mathieu Cafaro.

Chwilę później trener RC Lens postanowił wzmocnić linię napadu i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Simona Banzę. Na boisko wszedł Corentin Jean, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Facundo Axel Medina
49′ Wout Faes
Loïc Badé
43′ 77′ Ghislain Konan
Jonathan Clauss87′
78′ Mathieu Cafaro
Cheick Oumar Doucouré
69′ Nathanaël Mbuku
Seko Fofana
Xavier Chavalerin
Massadio Haïdara82′
 13′ 87′ Arbër Zeneli
Wuilker Fariñez Aray
77′ Thibault De Smet
Tony Mauricio87′
78′ Derek Kutesa
David Pereira da Costa
87′ Kaj Sierhuis
Corentin Jean82′
69′ El Bilal Touré
Arnaud Kalimuendo-Muinga

Przewaga drużyny RC Lens w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Stade Reims przyznał dwie żółte.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.