• 5 .ES Troyes Aube Champagne (0 pkt.)
  • 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

Stade de Reims - Girondins Bordeaux 1-2 (1-1). Liga francuska - 38. kolejka Ligue 1

W starciu 38. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 23 maja, zespół Stade Reims przegrał z Bordeaux 1-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Stade Auguste-Delaune II.

E. Kwateng 58'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Stade Reims (”Remois”) zajmowała 13., natomiast zespół Bordeaux (”Żyrondyści”) - 14. miejsce.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Stade Reims wygrała aż sześć razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu ”Remois” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie El Toure dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zaliczył Thomas Foket.

Piłkarze Bordeaux odpowiedzieli strzeleniem gola. W 44. minucie bramkę wyrównującą zdobył Yacine Adli.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener ”Żyrondystów” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Rémi Oudin, a murawę opuścił Nicolas de Préville.

Niedługo później Enock Kwateng wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Żyrondystów”, strzelając kolejnego gola w 58. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Tomy Bašicia.

Kibice Stade Reims nie mogli już doczekać się wprowadzenia Derka Kutesę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 21 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Moussa Doumbia. W 66. minucie Tom Lacoux zastąpił Amadou Traorego. Między 66. a 85. minutą, boisko opuścili ”Remois”: El Toure, Nathanaël Mbuku, Thomas Foket, na ich miejsce weszli: Kaj Sierhuis, Arbër Zeneli, Fodé Doucouré. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hwang Ui-jo, Tomy Bašicia, Maxime'a Poundjégo zajęli: Sékou Mara, Issouf Sissokho, Mehdi Zerkane.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Kajowi Sierhuisowi i Enockowi Kwatengowi. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Benoît Costil
85′ Thomas Foket
Laurent Koscielny
71′ Nathanaël Mbuku
Yacine Adli  44′
Xavier Chavalerin
Toma Bašić81′
61′ Moussa Doumbia
Tom Lacoux66′
Boulaye Dia
Ui-Jo Hwang66′
 15′ 71′ El Bilal Toure
Nicolas de Préville46′
Dialy Kobaly Ndiaye
Gaëtan Poussin
Thibault De Smet
Malcom Bokele Mputu
85′ Fodé Doucouré
Jean Michaël Seri
Moustapha Mbow
Issouf Sissokho81′
Mouhamadou Drammeh
Mehdi Zerkane85′
61′ Derek Kutesa
Jimmy Briand
Alexis Laurent Patrice Roge Flips
Sékou Mara66′
71′ Arbër Zeneli
Rémi Oudin46′
71′ 90′ Kaj Sierhuis
Amadou Traore66′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół ”Żyrondystów” w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.