• 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (15 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (14 pkt.)

Stade de Reims - FC Lorient 0-0. Liga francuska - 6. kolejka Ligue 1

19 września na Stade Auguste-Delaune II odbył się pojedynek 6. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Stade Reims i FC Lorient. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 9 443 widzów.

6. kolejka Francja - Ligue 1
2021-09-19 15:00 | Stadion: Stade Auguste-Delaune II | Widzów: 9443 | Arbiter: Hakim Ben El Hadj
Stade de Reims
FC Lorient
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć jedenastka Stade Reims (”Remois”) wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Marshallowi Munetsiemu ze Stade Reims. Była to 12. minuta starcia.

W 60. minucie Marshall Munetsi zastąpił Valona Berishę. W tej samej minucie Hugo Ekitike został zmieniony przez N'Dri Koffiego, co miało wzmocnić drużynę Stade Reims. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thomasa Monconduita na Stéphane'a Diarrę oraz Armanda Laurientégo na Enza Le Féego.

W 69. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Azora Matusiwa z ”Remois”, a w 75. minucie Juliena Laporte'a z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Stade Reims postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Mitchella van Bergena. Na boisko wszedł Anastasios Donis, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w jedenastce Stade Reims doszło do zmiany. Moreto Cassamá wszedł za Ilana Kebbala.

A kibice FC Lorient nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adriana Grbicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Terem Moffi. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce ”Morszczuków” doszło do zmiany. Redwan Bourlès wszedł za Fabiena Lemoine'a. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Lorient: Laurentowi Aberglowi w 88. i Stéphane'owi Diarze w 90. minucie.

Vincent Le Goff
76′ Ilan Kais Kebbal
Julien Laporte75′
12′ 60′ Marshall Nyasha Munetsi
Thomas Monconduit70′
Ghislain Konan
Laurent Abergel88′
69′ Azor Matusiwa
Fabien Lemoine87′
76′ Mitchell van Bergen
Armand Laurienté70′
60′ Hugo Ekitike
Jérôme Hergault
60′ Valon Berisha
Samuel Loric
76′ Moreto Moro Cassamá
Léo Pétrot
Alexis Laurent Patrice Roge Flips
Redwan Bourlès87′
76′ Anastasios Donis
Stéphane Imad Diarra70′ 90′
60′ N'Dri Philippe Koffi
Enzo Jeremy Le Fée70′
Nathanaël Mbuku
Adrian Grbić76′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FC Lorient pokazał trzy.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.