Stade de Reims - Clermont Foot 63 2-4 (2-0). Liga - 2. kolejka

W starciu 2. kolejki Ligue 1, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Reimsu przegrał z Clermontem Foot 2-4 (2-0). Spotkanie odbyło się na Stade Auguste-Delaune. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Wieteskę występującego w Clermoncie Foot.

W  starciu 2. kolejki  Ligue 1, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Reimsu przegrał  z Clermontem Foot  2-4 (2-0). Spotkanie odbyło się na Stade Auguste-Delaune. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Wieteskę występującego w Clermoncie Foot.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Reimsu wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Folarina Baloguna z Reimsu, a w 21. minucie Florenta Ogiera z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Reimsu w 23. minucie spotkania, gdy Kamory Doumbia zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 29. minucie żółtą kartką został ukarany Yohann Magnin, zawodnik Clermontu Foot.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Reimsu w 30. minucie spotkania, gdy Folarin Balogun strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę otrzymał Johan Gastien z Clermontu Foot.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 47. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Emmanuel Agbadou osłabiając tym samym zespół Reimsu. W 51. minucie żółtą kartkę obejrzał Mitchell van Bergen z drużyny Reimsu. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Komnen Andric.

W 53. minucie Kamory Doumbia zastąpił Diona Lopy'ego.

Zespół Clermontu Foot wyrównał wynik meczu. Po godzinie gry Komnen Andric po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-2. Sytuację bramkową stworzył Florent Ogier.

W 63. minucie w drużynie Reimsu doszło do zmiany. Martin Adeline wszedł za Folarina Baloguna. W następstwie utraty gola trener Reimsu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Maxime'a Busiego i na pole gry wprowadził napastnika Ela Toure'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 64. minucie w zespole Clermontu Foot doszło do zmiany. Jeremie Bela wszedł za Elbasana Rashaniego.

W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andreawa Gravillona, zawodnika Reimsu.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 72. minucie Muhammed Saracevic dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Johan Gastien.

W 75. minucie Jim Allevinah został zmieniony przez Saifa-Eddine'a Khaouiego, a za Komnena Andrica wszedł na boisko Grejohn Kyei, co miało wzmocnić zespół Clermontu Foot. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Azora Matusiwa na Junyę Ito.

Drużyna Reimsu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Clermontu Foot, zdobywając kolejną bramkę. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku wynik na 2-4 podwyższył Jeremie Bela. Asystę przy golu zanotował Saif-Eddine Khaoui.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-4.

Piłkarze Reimsu dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna Reimsu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Clermontu Foot w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.