Stade Brestois 29 - Olympique Marsylia 1-1 (0-1). Liga - 2. kolejka

14 sierpnia na Stade Francis-Le Ble odbył się pojedynek 2. kolejki Ligue 1 pomiędzy drużynami Brestu i Olympique Marsylia. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

14 sierpnia  na Stade Francis-Le Ble odbył się pojedynek  2. kolejki  Ligue 1 pomiędzy drużynami Brestu  i Olympique Marsylia. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Olympique Marsylia wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Arkadiuszowi Milikowi z drużyny Olympique Marsylia. Była to 17. minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez zespół Olympique Marsylia w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie Nuno Tavares dał prowadzenie swojej jedenastce. Bramka padła po podaniu Jonathana Claussa.

W 45. minucie Mathias Lage został zastąpiony przez Youcefa Belailego. W tej samej minucie w zespole Olympique Marsylia doszło do zmiany. Alexis Sanchez wszedł za Cengiza Undera. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Olympique Marsylia.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Youcefa Belailego z Brestu, a w 57. minucie Gersona Santosa z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Brestu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Pierre Lees-Melou.

W 65. minucie arbiter pokazał kartkę Valentinowi Rongierowi, zawodnikowi Olympique Marsylia. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Olympique Marsylia doszło do zmiany. Jordan Veretout wszedł za Valentina Rongiera. W następstwie utraty gola trener Olympique Marsylia postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Gersona Santosa i na pole gry wprowadził napastnika Cedrica Bakambu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 69. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Brestu: Hugo Magnetti, Jeremy Le Douaron, Franck Honorat, na ich miejsce weszli: Hiang'a Mbock, Irvin Cardona, Karamoko Dembele. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Arkadiusza Milika, Nuna Tavaresa zajęli: Dimitri Payet, Sead Kolasinac. W 73. minucie sędzia pokazał kartkę Matteo Guendouziemu z Olympique Marsylia. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Brestu, a zawodnikom Olympique Marsylia pokazał cztery.

Drużyna Brestu wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Olympique Marsylia wymienił pięciu zawodników.