Stade Brestois 29 - Girondins Bordeaux 2-4 (2-2). Liga - 38. kolejka

W pojedynku 38. kolejki Ligue 1, który rozegrany został 21 maja, drużyna Brestu przegrała z Girondinsem Bordeaux 2-4 (2-2). Mecz odbył się na Stade Francis-Le Ble.

W  pojedynku 38. kolejki  Ligue 1, który rozegrany został 21 maja, drużyna Brestu przegrała  z Girondinsem Bordeaux  2-4 (2-2). Mecz odbył się na Stade Francis-Le Ble.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Brestu wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Girondinsu Bordeaux w 14. minucie spotkania, gdy Ricardo Mangas zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Danylo Ihnatenko.

Steve Mounie wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brestu, zdobywając bramkę w 16. minucie starcia. Jedyną kartkę w meczu dostał Brendan Chardonnet z zespołu Brestu. Była to 30. minuta spotkania.

Zawodnicy Girondinsu Bordeaux odpowiedzieli strzeleniem gola. W 32. minucie Sekou Mara dał prowadzenie swojej jedenastce.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Brestu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Youcef Belaili. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Romain Del Castillo.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 61. minucie Jean-Kevin Duverne został zmieniony przez Ronaela Pierre-Gabriela.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 73. minucie Sekou Mara ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-3.

Jedenastka Brestu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Girondinsu Bordeaux, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku wynik na 2-4 podwyższył Javairo Dilrosun. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Josuha Guilavogui.

Od 79 minuty boisko opuścili zawodnicy Girondinsu Bordeaux: Enock Kwateng, Sekou Mara, Hwang Ui-Jo, Marcelo, Javairo Dilrosun, na ich miejsce weszli: Johaneko Louisjean, Jimmy Briand, Dilane Bakwa, Paul Baysse, Remi Oudin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Paula Lasne'a, Romaina Del Castillo, Irvina Cardony, Christophe'a Herelle'a zajęli: Hugo Magnetti, Rafiki Ahamada, Jeremy Le Douaron, Jere Uronen. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-4.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Girondinsu Bordeaux żadną kartką, natomiast zawodnikom Brestu przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.