• 6 .FC Metz (41 pkt.)
  • 7 .Montpellier HSC (40 pkt.)
  • 8 .Olympique Marsylia (39 pkt.)

Stade Brest - Stade Rennes FC 1-2 (1-1). Liga francuska - 20. kolejka Ligue 1

W pojedynku 20. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 17 stycznia, drużyna Stade Brest przegrała ze Stade Rennes 1-2 (1-1). Starcie odbyło się na Stade Francis-Le Blé.

C. Grenier 77'

Zespół Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Stade Rennes wygrał aż cztery razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Stade Brest nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W czwartej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Franck Honorat. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Zawodnicy Stade Rennes odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W siódmej minucie gola wyrównującego strzelił Benjamin Bourigeaud. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Martin Terrier.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie kartkę otrzymał Benjamin Bourigeaud z drużyny gości. Na 13 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Stade Brest doszło do zmiany. Jean Lucas wszedł za Irvina Cardonę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stade Rennes w 77. minucie spotkania, gdy Ben Halfon zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Chwilę później trener Stade Brest postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Romain Philippoteaux, a murawę opuścił Haris Belkebla.

W 84. minucie arbiter ukarał kartką Christophe'a Hérelle'a, zawodnika gospodarzy. Chwilę później trener ”Czerwono-Czarnych” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Benjamina Bourigeauda. Na boisko wszedł Christ-Emmanuel Maouassa, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Paul Lasne został zmieniony przez Gaëtana Charbonniera.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Stade Brest doszło do zmiany. Jean-Kevin Duverne wszedł za Ronaëla Pierre-Gabriela. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Romain Jules Salin
88′ Ronaël Julien Pierre-Gabriel
Hamari Traoré
Brendan Chardonnet
Gerzino Nyamsi
84′ Christophe Hérelle
Nayef Aguerd
Romain Perraud
Adrien Truffert
82′ Haris Belkebla
Eduardo Camavinga
Romain Faivre
Jeremy Doku
 4′ Franck Honorat
Benjamin Bourigeaud  7′ 56′ 87′
87′ Paul Lasne
Steven N'Zonzi
Steve Mounié
Ben Halfon  77′ (k.)
77′ Irvin Cardona
Dalbert Henrique Chagas Estevão
88′ Jean-Kevin Duverne
Christ-Emmanuel Faitout Maouassa87′
Cristian Damián Battocchio
Brandon Soppy
77′ Jean Lucas de Souza Oliveira
Gnantin Yann Gboho
Hugo Magnetti
Jonas Martin
82′ Romain Philippoteaux
Romain Del Castillo
87′ Gaëtan Charbonnier
Adrien Hunou

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna Stade Brest w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.