• 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (22 pkt.)
  • 7 .RC Strasbourg Alsace (19 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (19 pkt.)

Stade Brest - Stade de Reims 1-1 (0-1). Liga francuska - 10. kolejka Ligue 1

W spotkaniu 10. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 17 października, jedenastka Stade Brest zremisowała ze Stade Reims 1-1 (0-1). Mecz na Stade Francis-Le Blé obejrzało 9 693 widzów.

10. kolejka Francja - Ligue 1
2021-10-17 15:00 | Stadion: Stade Francis-Le Blé | Widzów: 9693 | Arbiter: Jeremy Stinat
Stade Brest
Stade de Reims
1
1
F. Honorat 74'
W. Faes 12'

Był to mecz zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 19. i 14. jedenastka Ligue' 1.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć pojedynków zespół Stade Brest wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie sędzia pokazał kartkę Hiang'a Manandze z Stade Brest.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stade Reims (”Remois”) w 12. minucie spotkania, gdy Wout Faes strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Ilan Kebbal.

W 26. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ela Tourégo ze Stade Reims, a w 32. minucie Romaina Faivre'a z drużyny przeciwnej. W 35. minucie Hiang'a Mananga został zmieniony przez Harisa Belkeblę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Stade Reims.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Remois: Andreawowi Gravillonowi w 61. i N'Dri Koffiemu w 66. minucie.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 74. minucie bramkę wyrównującą zdobył Franck Honorat.

Kibice Stade Reims nie mogli już doczekać się wprowadzenia Valona Berishę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ilan Kebbal. Niedługo później trener Stade Brest postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Steve'a Mouniégo. Na boisko wszedł Youssouph Badji, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 87. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Rafiki Said, Jere Uronen, a na ich miejsce weszli Romain Faivre, Jean-Kévin Duverne.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Mitchellowi van Bergenowi i Gautierowi Larsonneurowi. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Wout Felix Lina Faes  12′
87′ Jean-Kévin Duverne
Azor Matusiwa
Hugo Magnetti
Alexis Laurent Patrice Roge Flips71′
 74′ Franck Honorat
Ghislain Konan
60′ Jérémy Le Douaron
Dion Lopy46′
11′ 35′ Hiang'a Mananga Mbock
Ilan Kais Kebbal75′
32′ 87′ Romain Faivre
Nathanaël Mbuku66′
86′ Steve Michel Mounié
El Bilal Touré26′ 46′
90′ Gautier Larsonneur
Nicolas Penneteau
Dénys Bain
Fodé Doucouré46′
Noé Sow
Bradley Locko
87′ Jere Juhani Uronen
Valon Berisha75′
35′ Haris Belkebla
Moreto Moro Cassamá
87′ Rafiki Said Ahamada
Sambou Sissoko71′
86′ Youssouph Mamadou Badji
Anastasios Donis
60′ Irvin Cardona
N'Dri Philippe Koffi46′ 66′

Mitchell van Bergen66′ 90′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.