• 5 .ES Troyes Aube Champagne (0 pkt.)
  • 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

Stade Brest - Racing Club de Lens 1-1 (1-0). Liga francuska - 33. kolejka Ligue 1

W pojedynku 33. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 18 kwietnia, zespół Stade Brest zremisował z RC Lens 1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stade Francis-Le Blé.

G. Kakuta 72'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Stade Brest przebywa na dole tabeli zajmując 16. pozycję, za to drużyna RC Lens zajmując piąte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener Stade Brest postanowił skorzystać ze swojego jokera. W trzeciej minucie na plac gry wszedł Jérémy Le Douaron, a murawę opuścił Romain Philippoteaux.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Loïcowi Badému z zespołu gości. Była to 35. minuta meczu.

W 37. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik RC Lens Yannick Cahuzac. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Stade Brest.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom RC Lens: Massadiowi Haïdarze w 48. i Stevenowi Fortèsowi w 53. minucie. W 58. minucie Corentin Jean zastąpił Ignatiusa Kpene'a.

W 59. minucie żółtą kartkę dostał Simon Banza, piłkarz RC Lens. Kibice RC Lens nie mogli już doczekać się wprowadzenia Simona Banzę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 19 razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Arnaud Muinga. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola. W 63. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Jonathanowi Claussowi z RC Lens.

W 72. minucie w zespole RC Lens doszło do zmiany. Ismaël Boura wszedł za Issiagę Syllę. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Gael Kakuta. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Steven Fortès, osłabiając drużynę RC Lens. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 53. minucie. W 83. minucie w zespole RC Lens doszło do zmiany. Adrien Louveau wszedł za Gaela Kakutę. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał żółtą kartkę Jeanowi Lucasowi z drużyny gospodarzy.

W 89. minucie czerwone kartki dostali: Jean Lucas (po drugiej żółtej) z Stade Brest oraz Simon Banza (po drugiej żółtej) z RC Lens. W doliczonym czasie gry w zespole Stade Brest doszło do zmiany. Bandiougou Fadiga wszedł za Jérémy'ego Le Douarona. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Cheick Oumar Doucouré
87′ 89′ Jean Lucas de Souza Oliveira
Issiaga Sylla72′
3′ Romain Philippoteaux
David Pereira da Costa
90′ Bandiougou Fadiga
Simon Bokoté Banza59′ 59′ 89′
Hiang'a Mananga Mbock
Boubakar Camara
Ferris N'Goma
Ignatius Kpene Ganago58′
3′ 90′ Jérémy Le Douaron
Ansou Sow

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek i dwie czerwone piłkarzom gości, a zawodnikom Stade Brest przyznał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół RC Lens w drugiej połowie wymienił czterech graczy.