• 6 .Racing Club de Lens (56 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (55 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (50 pkt.)

Stade Brest - Nîmes Olympique 1-1 (1-1). Liga francuska - 32. kolejka Ligue 1

W pojedynku 32. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 11 kwietnia, zespół Stade Brest zremisował z Nimes 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Stade Francis-Le Blé.

M. Koné 11'

Był to mecz jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkał się 16. i 18. zespół Ligue' 1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Nimes wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nimes w 11. minucie spotkania, gdy Moussa Koné strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Zinedine Ferhat.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Lamine Fomba z Nimes. Była to 22. minuta spotkania.

Zespół Stade Brest wyrównał wynik meczu. W 26. minucie wynik ustalił Brendan Chardonnet. Asystę przy bramce zanotował Lilian Brassier.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 46. a 50. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. W 56. minucie w jedenastce Nimes doszło do zmiany. Lucas Deaux wszedł za Adriána Cubasa.

W 67. minucie Niclas Eliasson został zastąpiony przez Yassine Benrahou. Kibice Nimes nie mogli już doczekać się wprowadzenia Karima Aribiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Moussa Koné. Po chwili trener Stade Brest postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Jérémy Le Douaron, a murawę opuścił Irvin Cardona.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Jean Lucas z jedenastki gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Sofiane Alakouch
 26′ Brendan Chardonnet
Naomichi Ueda
Lilian Brassier
Loïck Landre
47′ Romain Perraud
Birger Solberg Meling
82′ Franck Honorat
Niclas Eliasson67′
50′ Hugo Magnetti
Lamine Fomba22′
86′ Jean Lucas de Souza Oliveira
Zinedine Ferhat
Romain Faivre
Renaud Ripart
75′ Irvin Cardona
Adrián Andrés Cubas56′
46′ 81′ Steve Mounié
Yassine Benrahou67′
81′ Romain Philippoteaux
Lucas Deaux56′
82′ Gaëtan Charbonnier
Karim Aribi67′
75′ Jérémy Le Douaron
Nolan Roux

Przewaga drużyny Stade Brest w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Nimes przyznał jedną.