• 6 .FC Lorient (13 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (12 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (11 pkt.)

Stade Brest - FC Nantes 1-4 (0-2). Liga francuska - 35. kolejka Ligue 1

2 maja na Stade Francis-Le Blé odbyło się starcie 35. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Stade Brest i FC Nantes. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Nantes 4-1.

K. Coulibaly 62'

Drużyna FC Nantes (”Kanarki”) przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół FC Nantes wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie w jedenastce FC Nantes doszło do zmiany. Andrei Girotto wszedł za Jeana-Charles'a Castelletto.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Nantes w 15. minucie spotkania, gdy Moses Simon zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka ”Kanarków”, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Ludovic Blas. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Imran Louza.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Stade Brest rozpoczął w zmienionym składzie, za Hugona Magnettiego, Harisa Belkeblę weszli Steve Mounié, Jean Lucas.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Imran Louza. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Moses Simon.

Po godzinie gry kartkę dostał Gautier Larsonneur z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Nantes w 62. minucie spotkania, gdy Kalifa Coulibaly zdobył z rzutu karnego czwartą bramkę. W 63. minucie za Liliana Brassiera wszedł Jean-Kevin Duverne.

W tej samej minucie trener Stade Brest postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jérémy Le Douaron, a murawę opuścił Irvin Cardona. W 70. minucie w drużynie ”Kanarków” doszło do zmiany. Roli Pereira wszedł za Mosesa Simona. Trener FC Nantes wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Renauda Emonda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Kalifa Coulibaly.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w zespole FC Nantes doszło do zmiany. Marcus Coco wszedł za Randala Kola.

Zawodnicy Stade Brest odpowiedzieli strzeleniem gola. W 83. minucie wynik ustalił Romain Faivre.

W samej końcówce starcia sędzia ukarał kartką Gaëtana Charbonniera, piłkarza Stade Brest. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-4.

FC Nantes
61′ Gautier Larsonneur
Alban Lafont
Ronaël Julien Pierre-Gabriel
Sébastien Corchia
Brendan Chardonnet
Jean-Charles Castelletto11′
63′ Lilian Brassier
Nicolas Pallois
Romain Perraud
Dennis Appiah
 83′ Romain Faivre
Imran Louza  56′
46′ Hugo Magnetti
Ludovic Blas  27′
46′ Haris Belkebla
Moses Daddy-Ajala Simon  15′ 70′
Franck Honorat
Pedro Chirivella Burgos
63′ Irvin Cardona
Randal Kolo Muani81′
89′ Gaëtan Charbonnier
Kalifa Coulibaly  62′ (k.) 81′
Mouez Hassen
Denis Petrić
Ludovic Baal
Pereira da Silva Fabio
63′ Jean-Kévin Duverne
Andrei Girotto11′
Julien Faussurier
Anthony Limbombe Ekango
46′ Jean Lucas de Souza Oliveira
Roli Pereira de Sa70′
Bandiougou Fadiga
Abdoulaye Touré
Hiang'a Mananga Mbock
Marcus Coco81′
63′ Jérémy Le Douaron
Renaud Emond81′
46′ Steve Michel Mounié
Quentin Merlin

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Stade Brest przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.