• 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

Stade Brest - AS Saint-Etienne 1-0 (0-0). Liga francuska - 16. kolejka Ligue 1

W starciu 16. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 1 grudnia, jedenastka Stade Brest wygrała z AS-em Saint-Etienne 1-0 (0-0). Mecz na Stade Francis-Le Blé obejrzało 13 248 widzów.

16. kolejka Francja - Ligue 1
2021-12-01 19:00 | Stadion: Stade Francis-Le Blé | Widzów: 13248 | Arbiter: Mikael Lesage
Stade Brest
AS Saint-Etienne
1
0
R. Faivre 64'

Drużyna AS-u Saint-Etienne przed meczem zajmowała 20. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów drużyna AS-u Saint-Etienne wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka AS-u Saint-Etienne próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucasa Gourna-Douatha z AS-u Saint-Etienne, a w 60. minucie Ronaëla Pierre-Gabriela z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Romain Faivre dla drużyny Stade Brest. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Miguel Trauco, piłkarz AS-u Saint-Etienne. W 65. minucie Aimen Moueffek zastąpił Arnauda Nordina. W 67. minucie kartkę obejrzał Lucien Jefferson z jedenastki gospodarzy.

W następstwie utraty bramki trener AS-u Saint-Etienne postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Adila Aouchiche'a i na pole gry wprowadził napastnika Jeana-Philippe'a Krasso, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w jedenastce AS-u Saint-Etienne doszło do zmiany. Yvann Maçon wszedł za Lucasa Gourna-Douatha. Chwilę później trener Stade Brest postanowił wzmocnić linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Jérémy'ego Le Douarona. Na boisko wszedł Romain Del Castillo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 82. minucie boisko opuścili piłkarze AS-u Saint-Etienne: Juan Ramírez, Yanis Lhéry, a na ich miejsce weszli Wahbi Khazri, Denis Bouanga. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał kartkę Arnaudowi Nordinowi z AS-u Saint-Etienne.

Stefan Bajić
60′ Ronaël Julien Pierre-Gabriel
Miguel Ángel Trauco Saavedra65′
 64′ (k.) Romain Faivre
Ryad Boudebouz
67′ Lucien Jefferson Agoume
Denis Athanase Bouanga82′
Haris Belkebla
Adil Aouchiche73′
Franck Honorat
Lucas Gourna-Douath58′ 73′
78′ Jérémy Le Douaron
Arnaud Dominique Nordin65′ 86′
78′ Romain Del Castillo
Juan Ignacio Ramírez Polero82′

Yanis Lhéry82′

Przewaga zespołu AS-u Saint-Etienne w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Stade Brest w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.