• 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

Sędzia meczu PSG - OM przyznał się do błędu

Clement Turpin, który sędziował szlagierowe widowisko pomiędzy Paris Saint-Germain a Olympique Marsylia, przyznał się do błędu, jakim było wyrzucenie z boiska zawodnika gości Gianellego Imbuli.

"Po obejrzeniu powtórek sędzia zdał sobie sprawę, że błędnie zinterpretował atak wykonany przez Imbulę, który nie powinien zobaczyć czerwonej kartki" - napisano w oświadczeniu komisji dyscyplinarnej Ligue 1.

Zawodnik nie będzie więc musiał pauzować w kolejnych meczach.

W 78. minucie Imbula sfaulował na środku boiska Yohana Cabaye'a, ale nie zrobił tego ani złośliwie, ani z nadmierną ostrością, więc wysłanie go do szatni było nieuzasadnione.

Ostatecznie gospodarze wygrali na Parc des Princes 2-0 po golach Lucasa w 38. minucie i Edinsona Cavaniego w 85.

W tabeli Ligue 1 liderem pozostał zespół OM, ale ma już tylko punkt przewagi nad mistrzami Francji z Paryża.