SCO Angers - Montpellier HSC 2-0 (1-0). Liga - 38. kolejka

21 maja na Stade Raymond-Kopa odbył się pojedynek 38. kolejki Ligue 1 pomiędzy drużynami Angers SCO i Montpellier HSC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Angers SCO 2-0.

21 maja  na Stade Raymond-Kopa odbył się pojedynek  38. kolejki  Ligue 1 pomiędzy drużynami Angers SCO  i Montpellier HSC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Angers SCO 2-0.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań jedenastka Angers SCO wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Montpellier HSC: Beniemu Makouanie w 30. i Ambroise'owi Oyongo w 44. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Angers SCO w 45. minucie spotkania, gdy Thomas Mangani strzelił z karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Angers SCO.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Montpellier HSC: Valere'owi Germainowi w 54. i Jordanowi Ferriemu w 59. minucie. W 62. minucie za Thomasa Manganiego wszedł Azzedine Ounahi.

W tej samej minucie trener Angers SCO postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Pierricka Capelle'a wszedł Batista Mendy, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Angers SCO utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Angers SCO udało się strzelić gola i wygrać. W 63. minucie Stephane Bahoken został zmieniony przez Mohameda-Alego Cho, co miało wzmocnić jedenastkę Angers SCO. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arnauda Souqueta na Salomona Sambię oraz Sachę Delaye na Nicholasa Gioacchiniego.

Drużyna Montpellier HSC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Angers SCO, zdobywając kolejną bramkę. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Mathias Lage. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Batista Mendy.

W 71. minucie sędzia pokazał kartkę Angelowi Fulginiemu, zawodnikowi Angers SCO. Między 75. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Angers SCO: Mathias Lage, Romain Thomas, na ich miejsce weszli: Abdoulaye Bamba, Ismael Traore. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicolasa Cozzy, Florenta Molleta zajęli: Pedro Mendes, Yanis Guermouche. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Angers SCO, natomiast zawodnikom Montpellier HSC przyznał cztery.

Jedenastka Angers SCO w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Montpellier HSC w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.