SC Bastia - Paris Saint-Germain 0-1. Krychowiak poza składem

Nie tak początek sezonu w nowym klubie wyobrażałem sobie Grzegorz Krychowiak. Polak znalazł się poza kadrą meczową Paris Saint-Germain, które pokonało 1-0 (0-0) Bastią na inaugurację Ligue 1. Pełne 90 minut w drużynie AS Monaco zaliczył natomiast Kamil Glik. Jego zespół zremisował z EA Guingamp 2-2 (0-2).

Ligue 1 - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Unai Emery w swoim pierwszym oficjalnym spotkaniu w Ligue 1 postawił na Adriena Rabiota i Thiago Mottę. Na ławce rezerwowych posadził z kolei Marco Verrattiego i Blaise'a Matuidiego. Dla Polaka miejsce znalazło się dopiero na ławce rezerwowych.

PSG nie zaczęło meczu najlepiej. W 20. minucie, Allan Saint-Maxime zacentrował do Enzo Crivelliego, który był o kilka centymetrów od zdobycia bramki. Paryżanie odpowiedzieli mizernym strzałem Angela Di Marii, z którym bez problemu poradził sobie bramkarz Bastii.

Chwilę później Di Maria ponownie stanął przed szansą, ale Jean-Louis Leca poradził sobie znakomicie. Początek drugiej połowy także należał do mistrza Francji. W 50. minucie, okazję na zdobycie bramki miał Di Maria, którego strzał dobijał jeszcze Hatem Ben Arfa. Żaden z nich nie był w stanie zaskoczyć jednak bramkarza gospodarzy.

PSG dopięło swego w 74. minucie. Po pięknej akcji Di Maria obsłużył podaniem Jese Rodrigueza, który zacentrował do wbiegającego Layvina Kurzawy, a ten wpisał się na listę strzelców.

Swój debiut w nowym zespole zaliczył natomiast Kamil Glik. Środkowy obrońca reprezentacji Polski wyszedł w podstawowym składzie AS Monaco, ale klub z księstwa tylko zremisował 2-2 (0-2) z Guingamp.

Polak nie popełnił błędów przy bramkach. W 29. minucie, Moustapha Diallo przyjął piłkę przed polem karnym Monaco i kapitalnym strzałem pokonał Danijela Subaszicia. Osiem minut później, Lucas Deaux zacentrował z prawej strony, a w wyniku nieporozumienia defensywy gospodarzy do bramki trafił Sloan Privat.

Podopieczni Leonardo Jardima pokazali jednak charakter. Najpierw, w 71. minucie gola z rzutu karnego zdobył Fabinho, a trzynaście minut później bezpośrednio z rzutu wolnego bramkę strzelił Bernardo Silva.

Na niedzielę zaplanowano mecze pozostałych klubów, w których występują Polacy. Olympique Lyon Macieja Rybusa zagra z AS Nancy, a Stade Rennes Kamila Grosickiego zmierzy się z Niceą.