Reklama

Reklama

Santos chce pieniędzy za transfer Neymara do PSG

Pierwszy klub Neymara – Santos, domaga się od Barcelony pieniędzy z transferu piłkarza do Paris Saint-Germain. Brazylijczycy chcą 8,9 mln euro ekwiwalentu za wyszkolenie napastnika.

Kataloński klub nie chce przekazać pieniędzy Santosowi, zaznaczając, że Neymar podpisał umowę z PSG jako wolny zawodnik. Przypomnijmy, że agenci napastnika zapłacili Barcelonie klauzulę odstępnego, która wynosiła 222 mln euro. Piłkarz najpierw więc wykupił się z "Blaugrany", a dopiero kilka godzin później podpisał umowę z PSG.

Santos oprócz kwoty za wyszkolenie, domaga się także pieniędzy za niewypełnienie przez Barcelonę klauzuli w umowie Brazylijczyka. Mówiła ona, że "Blaugrana" zagra dwa towarzyskie spotkania z Santosem. Jedno odbyło się w 2013 roku w Pucharze Gampera, na drugie wciąż czekano. Santos za niewypełnienie klauzuli chce od Barcelony 4,5 mln euro.

Reklama

W sumie brazylijski klub żąda od Barcelony kwoty 13,4 mln euro. Katalończycy na razie zaciekle bronią się przed wypłaceniem pieniędzy, zwłaszcza za rzekomy ekwiwalent z tytułu wyszkolenia piłkarza.

Neymar po transferze do Paris Saint-Germain stał się najdroższym piłkarzem w historii futbolu. We Francji napastnika przywitały tłumy kibiców.

AK

Ligue 1: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL