• 1. Słowacja (3 pkt.)
  • 2. Hiszpania (1 pkt.)
  • 3. Szwecja (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

Rennes - Paris Saint-Germain w 36. kolejce Ligue 1. Pasjonująca walka o mistrzostwo

W meczu 36. kolejki Ligue 1 PSG zremisowało z Rennes 1-1. Liderem ligi francuskiej pozostało Lille, które na dwie kolejki przed końcem, ma trzy punkty przewagi nad paryżanami.

Neymar 45'

Jako pierwsze, groźną sytuację stworzyło PSG. W 17. minucie uderzał Ander Herrera, ale Alfred Gomis skutecznie interweniował.

W 29. minucie Rennes mogło objąć prowadzenie. Sehrou Guirassy klatką piersiową umieścił piłkę w bramce. Gol jednak nie został uznany, bo Francuz był na spalonym.

10 minut później do siatki trafił Moise Kean. Sędzia znowu nie uznał bramki. Tym razem chodziło o to, że wcześniej, przed dośrodkowaniem do włoskiego napastnika, piłka wyszła za linię końcową.

Neymar dał prowadzenie tuż przed przerwą

PSG wyszło na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Stało się to w ostatniej akcji pierwszej połowy.

W polu karnym faulowany był Layvin Kurzawa. Po weryfikacji VAR sędzia odgwizdał rzut karny, który został wykorzystany przez Neymara.

W 56. minucie wynik mógł podwyższyć Julian Draxler. W łatwej sytuacji nie trafił jednak w bramkę.

Rennes nie zamierzało składać broni. W 67. minucie sygnał ostrzegawczy dał Flavien Tait. Jego strzał obronił Keylor Navas.

Guirassy pokonał Navasa i remis skomplikował sytuację PSG

Cztery minuty później kostarykański bramkarz był już bez szans. Został pokonany po strzale głową Guirassy'ego. Tym razem gol był zdobyty prawidłowo.

W końcówce PSG musiało radzić sobie w dziesiątkę. W 88. minucie zasłużoną czerwoną kartkę, za ostry wślizg, otrzymał Presnel Kimpembe.

Gospodarze próbowali skorzystać z przewagi. Do końca groźnie atakowali, ale w bramce dobrze spisywał się Keylor Navas.

W efekcie mecz zakończył się remisem. Oznacza to, że PSG ma 76 punktów i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek traci do Lille, które jest liderem, trzy "oczka". Walka o mistrzostwo Francji zapowiada się więc bardzo pasjonująco.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Keylor Navas
90′ Hamari Traoré
Colin Dagba80′
Damien Da Silva
Marquinhos
45′ Nayef Aguerd
Presnel Kimpembe87′
79′ Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
Layvin Kurzawa55′
Benjamin Bourigeaud
Ander Herrera Agüera57′ 70′
61′ Chimuanya Ugochukwu
Angel Di Maria69′
Jeremy Doku
Julian Draxler80′
90′ Flavien Tait
Luis Helio Pereira Danilo
79′ Martin Terrier
. Neymar  45′ (k.)
 70′ 90′ Serhou Yadaly Guirassy
Moise Bioty Kean
Romain Jules Salin
Sergio Rico
79′ Dalbert Henrique Chagas Estevão
Mitchel Bakker
Gerzino Nyamsi
Abdou Diallo55′
90′ Brandon Soppy
Alessandro Florenzi80′
79′ 80′ Andy Diouf
Idrissa Gana Gueye70′
61′ Ben Halfon
Leandro Daniel Paredes
James Edward Lea Siliki
Alcantara Rafinha69′
Matthis Abline
Pablo Sarabia García
90′ 89′ Romain Del Castillo