• 5 .Racing Club de Lens (27 pkt.)
  • 6 .RC Strasbourg Alsace (26 pkt.)
  • 7 .AS Monaco (26 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (25 pkt.)

Remis Olympique Marsylia z PSG. Milik z nieuznanym golem, Hakimi z czerwoną kartką

Arkadiusz Milik zdobył bramkę, którą anulował VAR, a trio Lionel Messi - Neymar - Kylian Mbappe kompletnie zawiodło. Grający drugą połowę w przewadze zawodnika Olympique Marsylia zremisował 0-0 z Paris Saint-Germain.

Ligue 1: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Arkadiusz Milik rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie Marsylii. Naprzeciw niego stanęły najgorętsze nazwiska ligi francuskiej - Lionel Messi, Neymar i Kylian Mbappe.

Spotkanie mogło rozpocząć się dla Marsylii i Milika w wymarzony sposób. Polski napastnik po rzucie wolnym zgubił krycie i niepilnowany uderzał głową z kilku metrów. W dobrej sytuacji posłał jednak piłkę obok bramki.

Kilka minut później ze zdobytej bramki cieszyło się PSG. Neymar dostał podanie w pole karne, a po jego strzale piłka odbiła się od obrońcy i wpadła do bramki Olympique. Sędzia postanowił skorzystać z VAR i dopatrzył się spalonego Brazylijczyka.

Podobnie zbyt wcześnie ze zdobytej bramki cieszył się Arkadiusz Milik. Polak trafił do bramki w 20. minucie po podaniu z prawej strony. Niestety, VAR wykazał, że podający do Milika Pol Lirola także był na spalonym.

W dalszej części pierwszej połowy więcej niż na boisku działo się na trybunach. Kibice regularnie rzucali na murawę przeróżne przedmioty, doprowadzając do przerwania spotkania.

OM - PSG. Nieuznany gol Milika, Hakimi z czerwoną kartką

Więcej zaczęło się dziać po zmianie stron. Wówczas Cengiz Under wychodził na czystą pozycję, lecz pchnięciem w plecy powalił go Achraf Hakimi. Marokańczyk obejrzał za to czerwoną kartkę! Sędziemu w podjęciu decyzji ponownie pomógł VAR.

Od tamtej pory przewagę miała Marsylia i nawet trio Messi - Neymar - Mbappe miało niewiele do powiedzenia. A nawet gdy PSG wychodziło już z kontrą, to przerwał ją... wbiegający na murawę kibic. Przeszkodził wówczas w akcji Lionelowi Messiemu.

Milik opuścił boisko w 77. minucie. W jego miejsce wszedł Bamba Dieng.

Ostatecznie mimo prób z obu stron - bramki nie padły. PSG wciąż jest liderem tabeli z siedmioma punktami przewagi nad drugim RC Lens. Olympique Marsylia zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Olympique Marsylia - Paris Saint-Germain 0-0

Czerwona kartka: PSG - Hakimi (57.).

11. kolejka Francja - Ligue 1
2021-10-24 20:45 | Stadion: Stade Orange Vélodrome | Widzów: 65121 | Arbiter: Benoît Bastien

Keylor Navas
18′ 71′ Valentin Rongier
Lionel Messi
78′ Cengiz Ünder
Angel Di Maria61′
71′ Boubacar Bernard Kamara
Luis Helio Pereira Danilo85′
Dimitri Payet
. Neymar83′
78′ Arkadiusz Milik
Jan Thilo Kehrer61′
71′ Pape Alassane Gueye
Julian Draxler
Amine Harit
Idrissa Gana Gueye45′
78′ Gerson Santos da Silva
Ander Herrera Agüera
71′ Konrad De La Fuente
Georginio Wijnaldum83′
78′ Cheikh Ahmadou Bamba Mbacke Dieng