RC Strasbourg - Clermont Foot 63 1-0 (1-0). Liga - 37. kolejka

W meczu 37. kolejki Ligue 1, który rozegrany został 14 maja, drużyna RC Strasbourg wygrała z Clermontem Foot 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stade de la Meinau w Strasburgu. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Filę występującego w RC Strasbourg.

W  meczu 37. kolejki  Ligue 1, który rozegrany został 14 maja, drużyna RC Strasbourg wygrała  z Clermontem Foot  1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stade de la Meinau w Strasburgu. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Filę występującego w RC Strasbourg.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę otrzymał Akim Zedadka z Clermontu Foot.

Jedyną bramkę meczu dla RC Strasbourg zdobył Adrien Thomasson w 28. minucie. Asystę przy bramce zanotował Maxime Le Marchand.

W 34. minucie sędzia ukarał kartką Dimitriego Lienarda, piłkarza RC Strasbourg. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki RC Strasbourg.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Alidu Seidu z zespołu Clermontu Foot. Była to 48. minuta pojedynku. W 60. minucie Jim Allevinah został zmieniony przez Jodela Dossou.

Chwilę później trener RC Strasbourg postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Dimitriego Lienarda wszedł Anthony Caci, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie RC Strasbourg utrzymać prowadzenie. Trener Clermontu Foot postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Lucasa Da Cunhę i na pole gry wprowadził napastnika Pierre'a-Yvesa Hamela. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 75 minuty boisko opuścili piłkarze Clermontu Foot: Oriol Busquets, Mohamed Bayo, Saif-Eddine Khaoui, na ich miejsce weszli: Yohann Magnin, Grejohn Kyei, Arial Mendy. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adriena Thomassona, Frederica Guilberta zajęli: Ibrahima Sissoko, Karol Fila.

W drugiej połowie nie padły gole.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy RC Strasbourg dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.