RC Strasbourg - Association Sportive de Monaco Football Club SA 1-2 (0-1). Liga - 1. kolejka

6 sierpnia na Stade de la Meinau w Strasburgu odbył się pojedynek 1. kolejki Ligue 1 pomiędzy drużynami RC Strasbourg i AS Monaco. Starcie zakończyło się zwycięstwem AS Monaco 2-1.

6 sierpnia  na Stade de la Meinau w Strasburgu odbył się pojedynek  1. kolejki  Ligue 1 pomiędzy drużynami RC Strasbourg  i AS Monaco. Starcie zakończyło się zwycięstwem AS Monaco 2-1.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów jedenastka AS Monaco wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Przy strzeleniu gola pomógł Axel Disasi.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze AS Monaco nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Krepin Diatta.

W 45. minucie Ronael Pierre-Gabriel został zastąpiony przez Thomasa Delaine'a. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Monaco.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS Monaco w 53. minucie spotkania, gdy Sofiane Diop zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Thomas Delaine.

Piłkarze RC Strasbourg odpowiedzieli strzeleniem gola. W 65. minucie wynik ustalił Habib Diallo.

Chwilę później trener RC Strasbourg postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Jeana-Ricnera Bellegarde'a. Na boisko wszedł Jean-Eudes Aholou, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Lucas Perrin został zmieniony przez Maxime'a Le Marchanda, a za Ludovica Ajorque'a wszedł na boisko Kevin Gameiro, co miało wzmocnić jedenastkę RC Strasbourg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sofiane'a Diopa na Maghnesa Akliouche'a. Po chwili trener AS Monaco postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Gelsona Martinsa wszedł Vanderson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie AS Monaco utrzymać prowadzenie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AS Monaco: Youssoufowi Fofanie w 80. i Krepinowi Diatcie w 83. minucie. W 82. minucie Dimitri Lienard został zmieniony przez Dany'ego Jeana, co miało wzmocnić jedenastkę RC Strasbourg. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Krepina Diattę na Eliota Matazo. Drużynie RC Strasbourg zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu AS Monaco.

Drużyna AS Monaco zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników RC Strasbourg żadną kartką, natomiast piłkarzom AS Monaco pokazał dwie żółte.

Jedenastka RC Strasbourg dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna AS Monaco w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.