RC Strasbourg Alsace - Stade Brest 2-2 (1-0). Liga francuska - 23. kolejka Ligue 1

W starciu 23. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 3 lutego, drużyna RC Strasbourg zremisowała ze Stade Brest 2-2 (1-0). Mecz odbył się na Stade de la Meinau.

J. Le Douaron 90'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Stade Brest zajmował 14., natomiast jedenastka RC Strasbourg - 15. miejsce.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze RC Strasbourg otworzyli wynik. W ósmej minucie Adrien Thomasson dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny RC Strasbourg.

W 48. minucie kartkę dostał Stefan Mitrović z zespołu gospodarzy. Niedługo później trener Stade Brest postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Irvin Cardona, a murawę opuścił Romain Philippoteaux.

W 68. minucie za Harisa Belkeblę wszedł Romain Faivre.

Dopiero w drugiej połowie Jean Aholou wywołał eksplozję radości wśród kibiców RC Strasbourg, strzelając kolejnego gola w 70. minucie spotkania. Kibice RC Strasbourg nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mehdiego Chahiriego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Habibou Diallo.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Gaëtan Charbonnier.

W 87. minucie sędzia ukarał kartką Eijego Kawashimę, piłkarza gospodarzy.

Zespół gospodarzy niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 11 minut, drużyna Stade Brest doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Jérémy Le Douaron. W zdobyciu bramki pomógł Julien Faussurier.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Stade Brest
87′ Eiji Kawashima
Gautier Larsonneur
Anthony Caci
Ronaël Julien Pierre-Gabriel79′
48′ Stefan Mitrović
Haris Belkebla68′
73′ Habibou Mouhamadou Diallo
Franck Honorat80′
85′ Jean-Ricner Bellegarde
Jean Lucas de Souza Oliveira
 70′ 89′ Jean-Eudès Aholou
Romain Philippoteaux61′
 8′ 73′ Adrien Thomasson
Paul Lasne
Ludovic Ajorque
Steve Michel Mounié79′
Bingourou Kamara
Mouez Hassen
73′ Lamine Koné
Ludovic Baal
Abdoulaye Ousmane
Jean-Kévin Duverne
73′ Mehdi Chahiri
Julien Faussurier79′
Adrien Lebeau
Romain Faivre68′
89′ Dimitri Liénard
Hugo Magnetti
Sanjin Prcić
Irvin Cardona61′
Majeed Waris
Gaëtan Charbonnier79′  83′
85′ Kévin Lucien Zohi
Jérémy Le Douaron80′  90′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom RC Strasbourg przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Stade Brest w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.