• 5 .Racing Club de Lens (9 pkt.)
  • 6 .Clermont Foot 63 (8 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (8 pkt.)
  • 8 .FC Lorient (8 pkt.)

RC Strasbourg Alsace - Montpellier HSC 2-3 (0-1). Liga francuska - 36. kolejka Ligue 1

W meczu 36. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 9 maja, zespół RC Strasbourg przegrał z Montpellier HSC 2-3 (0-1). Starcie odbyło się na Stade de la Meinau.

A. Delort 46'

Drużyna RC Strasbourg przed meczem zajmowała 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania jedenastka RC Strasbourg wygrała 10 razy i zanotowała cztery porażki oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę Montpellier HSC (”MHSC”) w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 36. minucie Gaëtan Laborde dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Salomon Sambia.

W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jeana Aholou z RC Strasbourg, a w 43. minucie Damiena Le Talleca z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”MHSC”.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Andy Delort. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Hilton.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 49. minucie Gaëtan Laborde ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-3.

W 54. minucie Dimitri Liénard zastąpił Ibrahimę Sissoka. Trener RC Strasbourg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Diona Sahiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jean-Ricner Bellegarde. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić pierwszego gola. Po chwili trener Montpellier HSC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Petar Szkuletić, a murawę opuścił Gaëtan Laborde.

W tej samej minucie Jordan Ferri został zmieniony przez Jorisa Chotarda, co miało wzmocnić jedenastkę ”MHSC”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Anthony'ego Caciego na Lionela Carole'a. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę dostał Joris Chotard z ”MHSC”.

Bramkarz Montpellier HSC wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 69. minucie pierwszą bramkę dla drużyny RC Strasbourg zdobył Ludovic Ajorque.

Między 71. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy ”MHSC”: Arnaud Souquet, Andy Delort, Damien Le Tallec, na ich miejsce weszli: Keagan Dolly, Sepe Wahi, Samy Benchama. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jeana Aholou, Habibou Diallo zajęli: Sanjin Prcić, Kévin Zohi. W doliczonej drugiej minucie pojedynku sędzia pokazał kartkę Alexandrowi Djiku, piłkarzowi RC Strasbourg.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Trzy minuty później wynik ustalił Kévin Zohi. Asystę przy golu zaliczył Sanjin Prcić.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Mihaila Risticia, zawodnika gości. Zespołowi RC Strasbourg zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Montpellier HSC.

Vitorino Hilton da Silva
90′ Alexander Djiku
Daniel Congré
66′ Anthony Caci
Mihailo Ristić90′
54′ Jean-Ricner Bellegarde
Jordan Ferri60′
54′ Dimitri Liénard
Salomon Junior Sambia
37′ 82′ Jean-Eudès Aholou
Damien Vincent Denis Le Tallec43′ 77′
Adrien Thomasson
Gaëtan Laborde  36′, 49′ 60′
82′ Habibou Mouhamadou Diallo
Andy Delort  46′ 77′
 69′ Ludovic Ajorque
Stephy Alvaro Mavididi
Eiji Kawashima
Matis Carvalho
66′ Lionel Jules Carole
Nicolas Louis Marcel Cozza
Lamine Koné
Clément Vidal
Adrien Lebeau
Samy Benchamma77′
82′ Sanjin Prcić
Joris Chotard60′ 61′
Mahamé Siby
Keagan Dolly71′
54′ Ibrahima Sissoko
Petar Szkuletić60′
54′ Moïse Dion Sahi
Sepe Elye Wahi77′
82′  90′ Kévin Lucien Zohi
Il-Lok Yun

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom ”MHSC” pokazał trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.