• 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (15 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (14 pkt.)

RC Strasbourg Alsace - Lille OSC 1-2 (0-1). Liga francuska - 8. kolejka Ligue 1

25 września na Stade de la Meinau odbył się mecz 8. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami RC Strasbourg i Lille OSC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lille OSC 2-1. Na stadionie stawiło się 23 762 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Filę występującego w RC Strasbourg.

8. kolejka Francja - Ligue 1
2021-09-25 19:00 | Stadion: Stade de la Meinau | Widzów: 23762 | Arbiter: François Letexier
RC Strasbourg Alsace
Lille OSC
1
2
I. Sissoko 75'
J. David 23',57'

Drużyna Lille OSC (”Mastify”) przed meczem zajmowała 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków zespół ”Mastifów” wygrał 10 razy i zanotował siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie żółtą kartkę dostał Habibou Diallo, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lille OSC w 23. minucie spotkania, gdy Jonathan David zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Timothy Tarpeh.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 38. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom RC Strasbourg: Maxime'owi Le Marchandowi i Alexandrowi Djiku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lille OSC.

W 57. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jonathan David z ”Mastifów”. W 58. minucie za Jeana-Eudèsa Aholou wszedł Ibrahima Sissoko.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Lille OSC doszło do zmiany. Gabriel Gudmundsson wszedł za Adilsona Abreu. W 70. minucie żółtą kartkę obejrzał Ivo Grbić z Lille OSC.

Piłkarze RC Strasbourg odpowiedzieli strzeleniem gola. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Ibrahima Sissoko. Asystę zanotował Ludovic Ajorque.

W 78. minucie żółtą kartkę dostał Tiago Djaló z drużyny gości. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Adrien Thomasson osłabiając tym samym zespół RC Strasbourg. W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Xekę, zawodnika ”Mastifów”.

Trener RC Strasbourg postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Dimitriego Liénarda i na pole gry wprowadził napastnika Majeeda Warisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie ”Mastifów” doszło do zmiany. Amadou Ba wszedł za Jonathana Davida. W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ludovica Ajorque'a z RC Strasbourg, a w drugiej minucie doliczonego czasu starcia Reinilda z drużyny przeciwnej.

Zespołowi RC Strasbourg zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Lille OSC.

Mehmet Zeki Çelik62′
38′ 58′ Alexander Djiku
José Fonte
38′ Maxime Le Marchand
Sven Botman
82′ Dimitri Liénard
Reinildo Isnard Mandava90′
Gerzino Nyamsi
Benjamin André
79′ Adrien Thomasson
Nanitamo Jonathan Ikoné74′
Jean-Ricner Bellegarde
Adilson Angel Abreu de Almeida Gomes62′
58′ Jean-Eudès Aholou
Miguel Ângelo da Silva Rocha81′
19′ Habibou Mouhamadou Diallo
Jonathan Christian David  23′, 57′ (k.) 82′
59′ Kevin Gameiro
Timothy Tarpeh Weah
Eiji Kawashima
Adam Jakubech
Karol Fila
Tiago Emanuel Embaló Djaló62′ 78′
58′ Frédéric Guilbert
Cheikh Ahmet Tidian Niasse
58′  75′ Ibrahima Sissoko
Yusuf Yazıcı74′
59′ 83′ Ludovic Ajorque
Isaac Lihadji
82′ Majeed Waris
Burak Yilmaz

Sędzia przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom RC Strasbourg, a zawodnikom gości pokazał cztery żółte.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.