• 5 .ES Troyes Aube Champagne (0 pkt.)
  • 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

RC Strasbourg Alsace - FC Nantes 1-2 (1-0). Liga francuska - 34. kolejka Ligue 1

W meczu 34. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 25 kwietnia, zespół RC Strasbourg przegrał z FC Nantes 1-2 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stade de la Meinau.

L. Blas 76'

Było to starcie jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkała się 14. i 19. drużyna Ligue' 1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Zespół FC Nantes (”Kanarki”) wygrał aż 18 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko siedem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 16. a 22. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FC Nantes i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze RC Strasbourg nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Ludovic Ajorque. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Lionel Carole.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny RC Strasbourg.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 53. minucie wyrównującą bramkę dla zespołu gości zdobył Jean-Charles Castelletto.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Jean-Charles Castelletto z FC Nantes. Była to 57. minuta meczu. Niedługo później trener RC Strasbourg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Jean-Ricner Bellegarde, a murawę opuścił Ibrahima Sissoko.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę ”Kanarków” przyniosły efekt bramkowy. W 76. minucie wynik ustalił Ludovic Blas. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Moses Simon.

Trener FC Nantes wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marcusa Coca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Moses Simon. W 80. minucie za Habibou Diallo wszedł Dion Sahi. W tej samej minucie Dimitri Liénard został zmieniony przez Mehdiego Chahiriego, co miało wzmocnić jedenastkę RC Strasbourg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ludovica Blasa na Andreia Girottę oraz Imrana Louzę na Rolego Pereirę.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Jean-Charles Castelletto  53′ 57′
17′ Alexander Djiku
Nicolas Pallois
Lionel Jules Carole
Dennis Appiah
68′ Ibrahima Sissoko
Imran Louza22′ 90′
80′ Dimitri Liénard
Randal Kolo Muani
Jean Eudès Aholou
Moses Daddy Simon80′
Adrien Thomasson
Pedro Chirivella Burgos16′
80′ Habibou Mouhamadou Diallo
Ludovic Blas  76′ 83′
 43′ Ludovic Ajorque
Andrei Girotto83′
68′ Jean-Ricner Bellegarde
Anthony Limbombe Ekango
80′ Mehdi Chahiri
Renaud Emond
80′ Dion Moise Sahi
Quentin Merlin

Przewaga zespołu RC Strasbourg w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a ”Kanarkom” pokazał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.