• 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (17 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (17 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (17 pkt.)

RC Strasbourg Alsace - FC Metz 3-0 (3-0). Liga francuska - 6. kolejka Ligue 1

W pojedynku 6. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 17 września, drużyna RC Strasbourg wygrała z FC Metz 3-0 (3-0). Mecz na Stade de la Meinau obejrzało 25 437 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Filę występującego w RC Strasbourg.

6. kolejka Francja - Ligue 1
2021-09-17 21:00 | Stadion: Stade de la Meinau | Widzów: 25437 | Arbiter: Eric Wattellier
H. Diallo 26',40'

Było to spotkanie jedenastek broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 15. i 17. zespół Ligue' 1.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 meczów drużyna FC Metz (”Les Grenats”) wygrała 15 razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RC Strasbourg w szóstej minucie spotkania, gdy Ludovic Ajorque strzelił z karnego pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 18. minucie sędzia ukarał kartką Ludovica Ajorque'a, piłkarza RC Strasbourg.

Drużyna FC Metz ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie wynik na 2-0 podwyższył Habibou Diallo. Bramka padła po podaniu Gerzina Nyamsiego.

W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fabiena Centonze'a z ”Les Grenats”, a w 29. minucie Gerzina Nyamsiego z drużyny przeciwnej.

W 40. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Habibou Diallo z RC Strasbourg. Przy zdobyciu bramki pomagał Ludovic Ajorque.

W 44. minucie kartkę otrzymał Boubakar Kouyaté z drużyny gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Drugą połowę jedenastka ”Les Grenats” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Vincenta Pajota, Digba Maïgę, Ibrahimę Niane weszli Boubacar Traoré, Warren Tchimbembé, Mamadou Gueye. W 67. minucie za Jeana-Eudèsa Aholou wszedł Sanjin Prcić.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Boubacar Traoré z FC Metz. W 89. minucie w zespole RC Strasbourg doszło do zmiany. Anthony Caci wszedł za Jeana-Ricnera Bellegarde'a. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Lenny Joseph, zawodnik gości.

Alexandre Oukidja
75′ Frédéric Guilbert
Fabien Centonze28′
29′ Gerzino Nyamsi
Digbo G'nampa Habib Maïga46′
Adrien Thomasson
Nicolas de Préville68′
89′ Jean-Ricner Bellegarde
Pape Matar Sarr
67′ Jean-Eudès Aholou
Vincent Pajot46′
 26′, 40′ 68′ Habibou Mouhamadou Diallo
Papa Ndiaga Yade
 6′ (k.) 18′ 89′ Ludovic Ajorque
Ibrahima Niane46′
Eiji Kawashima
Ousmane Ba
89′ Anthony Caci
Thomas Delaine
75′ Karol Fila
Sikou Niakaté
Lucas Perrin
Amine Bassi
Nordine Kandil
Lenny Joseph68′ 90′
67′ Sanjin Prcić
Warren Tchimbembé46′
Mahamé Siby
Boubacar Traoré46′ 84′
68′ Kevin Gameiro
Mamadou Lamine Gueye46′
89′ Majeed Waris
Cheikh Tidiane Sabaly

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna RC Strasbourg w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.