Reklama

Reklama

RC Strasbourg Alsace - FC Lorient 1-1 (1-0). Liga francuska - 38. kolejka Ligue 1

23 maja na Stade de la Meinau odbyło się starcie 38. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami RC Strasbourg i FC Lorient. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

23 maja  na Stade de la Meinau odbyło się starcie  38. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami RC Strasbourg  i FC Lorient. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Był to mecz drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkała się 15. i 17. jedenastka Ligue' 1.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Lionelowi Carole'owi z zespołu gospodarzy. Była to 10. minuta pojedynku.

Tymczasem to zawodnicy RC Strasbourg otworzyli wynik. W 18. minucie Habibou Diallo dał prowadzenie swojej drużynie. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Reklama

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki RC Strasbourg.

W 53. minucie sędzia przyznał kartkę Julienowi Laporte'owi z FC Lorient (”Morszczuki”).

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Trevoh Chalobah. Asystę przy bramce zanotował Enzo Le Fée.

W 78. minucie Terem Moffi został zmieniony przez Pierre'a-Yvesa Hamela. Niedługo później trener RC Strasbourg postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 90. minucie zastąpił zmęczonego Dimitriego Liénarda. Na boisko wszedł Sanjin Prcić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Drużyna FC Lorient w drugiej połowie również wymieniła jednego gracza.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL