• 5 .ES Troyes Aube Champagne (0 pkt.)
  • 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

RC Strasbourg Alsace - FC Lorient 1-1 (1-0). Liga francuska - 38. kolejka Ligue 1

23 maja na Stade de la Meinau odbyło się starcie 38. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami RC Strasbourg i FC Lorient. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

T. Chalobah 55'

Był to mecz drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkała się 15. i 17. jedenastka Ligue' 1.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Lionelowi Carole'owi z zespołu gospodarzy. Była to 10. minuta pojedynku.

Tymczasem to zawodnicy RC Strasbourg otworzyli wynik. W 18. minucie Habibou Diallo dał prowadzenie swojej drużynie. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki RC Strasbourg.

W 53. minucie sędzia przyznał kartkę Julienowi Laporte'owi z FC Lorient (”Morszczuki”).

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Trevoh Chalobah. Asystę przy bramce zanotował Enzo Le Fée.

W 78. minucie Terem Moffi został zmieniony przez Pierre'a-Yvesa Hamela. Niedługo później trener RC Strasbourg postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 90. minucie zastąpił zmęczonego Dimitriego Liénarda. Na boisko wszedł Sanjin Prcić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Trevoh Chalobah  55′
10′ Lionel Jules Carole
Enzo Jeremy Le Fée
90′ Dimitri Liénard
Laurent Abergel
Jean-Ricner Bellegarde
Fabien Lemoine
 18′ Habibou Mouhamadou Diallo
Thomas Monconduit
90′ Sanjin Prcić