• 5 .Racing Club de Lens (44 pkt.)
  • 6 .FC Metz (41 pkt.)
  • 7 .Montpellier HSC (40 pkt.)
  • 8 .Olympique Marsylia (39 pkt.)

RC Strasbourg Alsace - AS Saint-Etienne 1-0 (1-0). Liga francuska - 20. kolejka Ligue 1

17 stycznia na Stade de la Meinau odbył się pojedynek 20. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami RC Strasbourg i AS-u Saint-Etienne. Mecz zakończył się zwycięstwem RC Strasbourg 1-0.

L. Ajorque 29'

Było to starcie drużyn broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 15. i 16. jedenastka Ligue' 1.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu AS-u Saint-Etienne. W dziewiątej minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale Ryad Boudebouz nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości.

W 12. minucie kartką został ukarany Baptiste Gabard, zawodnik AS-u Saint-Etienne.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RC Strasbourg w 29. minucie spotkania, gdy Ludovic Ajorque zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Kenny Lala.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Ibrahimie Sissokowi z RC Strasbourg. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki RC Strasbourg.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jeana Aholou z RC Strasbourg, a w 56. minucie Lucasa Gourna-Douatha z drużyny przeciwnej. W 64. minucie Aimen Moueffek zastąpił Maxence'a Riverę.

Kibice AS-u Saint-Etienne nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adila Aouchiche'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ryad Boudebouz. Chwilę później trener RC Strasbourg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Kévin Zohi, a murawę opuścił Jean-Ricner Bellegarde. Między 75. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy RC Strasbourg: Adrien Thomasson, Jean Aholou, Habibou Diallo, na ich miejsce weszli: Dimitri Liénard, Sanjin Prcić, Majeed Waris. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Baptiste'a Gabarda, Jeana-Philippe'a Krasso zajęli: Tyrone Tormin, Bilal Benkhedim.

Miguel Ángel Trauco Saavedra
36′ Ibrahima Sissoko
Aimen Moueffek64′
67′ Jean-Ricner Bellegarde
Baptiste Gabard12′ 89′
51′ 88′ Jean Eudès Aholou
Ryad Boudebouz 9′ (k.) 64′
75′ Adrien Thomasson
Lucas Gourna-Douath56′
 29′ Ludovic Ajorque
Jean-Philippe Krasso89′
89′ Habibou Mouhamadou Diallo
Bilal Benkhedim89′
75′ Dimitri Liénard
Rayan Souici
88′ Sanjin Prcić
Maxence Rivera64′
Mahamé Siby
Tyrone Tormin89′
89′ Majeed Waris

67′ Kévin Lucien Zohi

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.